07:39 05.06.2019

Члени ЄС у червні обговорять питання вступу в союз Північної Македонії

2 хв читати
Члени ЄС у червні обговорять питання вступу в союз Північної Македонії

Учасники Європейського Союзу обговорять питання, пов'язані з можливістю вступу Північної Македонії в ЄС, на зустрічі в Люксембурзі 18 червня, повідомляють у вівторок західні ЗМІ з посиланням на заяву глави ЄК Жан-Клода Юнкера.

"Головування Румунії поставило це питання на чолі порядку Ради (на рівні глав МЗС - ІФ) із загальних питань у червні. Єврокомісія має намір зробити все, щоб остаточне рішення було прийнято влітку", - заявив Юнкер.

Глава ЄК зазначив, що деякі члени ЄС відчувають сумніви щодо можливого членства Північної Македонії.

"Я в 2018 році ясно сказав, що жодна країна не приєднається до Європейського Союзу, поки не вирішить усі свої двосторонні суперечки. Я знаю, що у деяких держав-членів ЄС є стурбованість. Я зроблю все можливе, щоб переконати їх наслідувати цьому історичному процесу, і я буду захищати Північну Македонію щоразу, коли в цьому виникне необхідність", - сказав він в ході спільної прес-конференції з прем'єром цієї країни Зораном Заєвим.

Зі свого боку Заєв подякував йому за підтримку.

"Ми завершили всі поставлені перед нами завдання і тепер повністю готові почати переговори про вступ", - сказав Заєв.

Минулого року Греція і Македонія підписали угоду про перейменування Македонії в Північну Македонію.

Ситуація навколо назви цієї республіки перешкоджала зближенню Македонії з ЄС і НАТО, оскільки проти назви Республіка Македонія виступала Греція, одна з областей якої також називається Македонією.

 

 

Загрузка...
Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА