07:51 05.06.2019

Туреччина повинна зробити вибір між російськими С-400 і американськими F-35 - постпред США при НАТО

2 хв читати

Турецький уряд має відмовитися від закупівлі у Росії зенітно-ракетних комплексів С-400, якщо хоче отримати від США винищувачі F-35, заявила постпред США в НАТО Кей Бейлі Хатчінсон в інтерв'ю CNBC.

"Ви повинні зробити вибір. У вас може бути або одне, або інше, але не обидва", - заявила Хатчінсон.

Постпред США додала, що наявність у Туреччині одночасно і С-400, і F-35 є неприйнятною.

Вона ще раз підкреслила, що якщо Туреччина все ж вирішить придбати С-400, то "втратить" винищувачі F-35, які вже замовила.

На думку, постпреда США в НАТО, покупка Туреччиною російської ракетної системи може допомогти Кремлю послабити північноатлантичний альянс.

"Росія намагається продовжувати зондувати шляхи, щоб порушити і послабити альянс НАТО", - зазначила вона.

Хатчінсон підкреслила, що в НАТО уважно стежать за розвитком ситуації, однак союзники США не хочуть бачити ніякої загрози для альянсу.

"НАТО має бути пріоритетом. У нас не повинно бути конкуренції всередині ЄС, яка відніме долари, потрібні нам для сили, щоб відбити супротивників", - сказала вона.

Раніше телеканал CNBC повідомляв, що Туреччина повинна в двотижневий термін відмовитися від закупівель російських зенітних ракетних систем (ЗРС) С-400.

"До кінця першого тижня червня Туреччина повинна скасувати багатомільярдну угоду з Росією і замість цього купити американську систему ПРО "Патріот" компанії Raytheon або їй загрожує виключення з програми F-35 компанії Lockheed Martin, конфіскація 100 обіцяних винищувачів F-35, введення санкцій США і потенційна відповідь з боку НАТО", - зазначає ЗМІ.

За словами співрозмовників телеканалу, дана пропозиція є остаточною і не передбачає додаткових відстрочок.

Раніше повідомлялося, що Туреччина закуповує чотири дивізіони ЗРС великої дальності С-400 "Тріумф", сума контракту становить $ 2,5 млрд.

Американська сторона неодноразово заявляла, що не має наміру постачати Туреччини F-35, якщо Анкара одночасно з цим отримає від Росії З-400.

На думку спостерігачів, у Вашингтоні побоюються, що придбання Анкарою С-400 дозволить розсекретити системи F-35 і літаки стануть вразливими для російської системи ППО.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА