13:07 11.06.2019

Філарет не визнає рішення Помісного собору про призупинення діяльності УПЦ-КП і планує його скасувати

2 хв читати
Філарет не визнає рішення Помісного собору про призупинення діяльності УПЦ-КП і планує його скасувати

Почесний патріарх Православної церкви України Філарет (Денисенко) не визнає підписану на Помісному соборі УПЦ-КП 15 грудня 2018 року постанову про призупинення діяльності Української православної церкви Київського патріархату, і заявляє, що її буде скасовано.

"Ми скасовуємо той так званий Помісний собор, який був 15 грудня 2018 року, не як собор, оскільки це був збір підписів під назвою "Помісний собор". Помісного собору як такого не було, а був збір підписів під постановою Помісного собору (про призупинення діяльності УКЦ-КП - ІФ). І ми цю постанову на наступному помісному соборі скасуємо, і вона для нас буде недійсна", - сказав ієрарх на Форумі української інтелігенції "За Українську православну церкву! За Київський патріархат" у вівторок у Києві.

За словами патріарха Філарета, УПЦ-КП не потрібно відновлювати, оскільки "вона була, є і буде".

"А якщо хтось відокремиться, то він відокремиться від Київського патріархату і створить вже свою залежну від Константинополя церкву", - додав він.

Крім того, як доказ залежності ПЦУ від Константинополя Філарет звернув увагу на те, що предстоятель Української православної церкви (ПЦУ) митрополит Київський і всієї України Епіфаній (Думенко) поставив своїм вікарним єпископом грека.

"Що, немає українця, що ти поставив грека? Для чого ти грека поставив? Для того щоб цей грек спостерігав, що відбувається в Україні та передавав інформацію Вселенському патріарху, і через нього ж Епіфанію надходили вказівки, що потрібно робити. І це називається автокефальна церква?" - заявив патріарх Філарет.

Раніше прес-служба Київського патріархату заявляла, що "Збори, які відбулися 15 грудня 2018 у храмі святого благовірного князя Ярослава Мудрого (Теплої Софії), не є Помісним собором Української православної церкви Київського патріархату, а є ситуативними зборами делегатів УПЦ-КП перед Об'єднавчим собором, під час якого (собору - ІФ) на вимогу з боку представників Вселенського патріархату для участі в Об'єднавчому соборі ухвалили формальний, ситуативний документ, який не має юридичної сили, а був необхідний для участі в Об'єднавчому соборі українського православ'я. У разі непідписання такого документа представники Вселенського патріархату відмовлялися розпочинати Об'єднавчий собор у Великій Софії".

Як відомо, 15 грудня 2018 року Об'єднавчий собор у Києві оголосив про створення Православної церкви України (ПЦУ), що об'єднала УПЦ-КП і УАПЦ. До новоствореної церкви також приєдналося кілька ієрархів УПЦ (МП)

6 січня ПЦУ отримала томос про автокефалію від Константинопольського патріархату.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

В ООН відреагували на ракетний удар РФ по Дніпру: Ці атаки є прикладом зневаги до людського життя і заслуговують на осуд

У Львові викрили лікарку, яка за гроші встановлювала інвалідність військовозобов'язаним - ДБР

Жителя Миколаївщини, який шпигував для ворога за Силами оборони, засуджено до 15 років в'язниці

Очільники НАБУ і САП обговорили з послами G7 інституційну незалежність антикорупційних органів і резонансні розслідування

Кількість постраждалих у Дніпрі зросла до 24 людей - голова ОВА

Зеленський відвідав один із командних пунктів 41 ОМБр, що обороняє Часів Яр

Польські протестувальники продовжують блокувати рух вантажівок у чотирьох ПП - Держмитслужба

США вивчають можливість постачання Ізраїлю танкових та артилерійських снарядів, військового транспорту більше ніж на $1 млрд - ЗМІ

G7 закликає КНР вплинути на РФ у зв'язку з агресією проти України

Обсяг вивантаження зерна в портах Великої Одеси знизився через обстріли припортової інфраструктури - УЗ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА