Взяття на озброєння сучасної ракетної техніки є пріоритетом держави
Секретар Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) Олександр Данилюк і міністр оборони Степан Полторак взяли участь у випробуваннях реактивної системи залпового вогню (РСЗВ) "Вільха".
"Разом із міністром оборони Степаном Полтораком беру участь у випробуваннях ракетного комплексу "Вільха": вона вражає, у всіх сенсах. Розвиток і взяття на озброєння сучасної ракетної техніки є державним пріоритетом. Силу поважають", - написав Данилюк на своїй сторінці у соцмережі Facebook у четвер.
Оперативний штаб РНБО України на сторінці у соцмережі Facebook повідомив, що державні випробування модернізованих ракет "Вільха-Р" відбулися на півдні Одеської області. Під час випробувань ракети підтвердили відповідність характеристик виробу, які задані в тактико-технічному завданні.
Данилюк зазначив, що питання підвищення бойового потенціалу Збройних сил є одним із найважливіших для РНБО України. У цьому контексті секретар РНБО нагадав, що Верховна Рада ухвалила низку рішень щодо забезпечення якнайшвидшого взяття на озброєння і постачання сучасної та ефективної ракетної зброї для армії", - йдеться в повідомленні.
Як повідомлялося, 23 травня в Одеській області відбулися успішні випробування ракет зі збільшеною дальністю дії "Вільха-М" і модернізованих ракет із касетною бойовою частиною "Вільха-Р". Тоді ж міністр оборони України Степан Полторак повідомив, що Міноборони планує вийти на державне випробування цих ракет із серпня по жовтень 2019 року.
РСЗВ "Вільха" з 300-мм керованою ракетою є модернізацією радянської РСЗВ "Смерч", розробником нової української ракетної системи є ДККБ "Луч" - один із провідних українських розробників озброєння широкого спектра, насамперед авіаційного та протитанкового озброєння. З 2011 року за рішенням уряду ДККБ "Луч" входить до складу держконцерну "Укроборонпром". За даними розробника, поставки серійних РСЗВ "Вільха", взятої на озброєння ЗСУ в жовтні, заплановані на середину 2019 року.
Обсяг державного фінансування проекту РСЗВ "Вільха" в 2018 році, за даними МЕРТ, становив понад 130 млн грн.
Наразі ДККБ "Луч" також здійснює розробку нової протикорабельної крилатої ракети (ПКР) "Нептун" дальністю до 300 км. Держвипробування берегового протикорабельного комплексу з ПКР "Нептун", призначеного, насамперед для розв’язання завдань обороноздатності в Чорноморсько-Азовській морській акваторії, заплановані на перше півріччя 2019 року. В подальшому планується адаптація ПКР під корабельну й авіаційну версії.