17:45 13.06.2019

Полторак має намір підписати наказ про взяття ЗСУ на озброєння РСЗВ "Вільха-Р" і боєприпасів до нього "Вільха-Р" найближчим часом

3 хв читати
Полторак має намір підписати наказ про взяття ЗСУ на озброєння РСЗВ "Вільха-Р" і боєприпасів до нього "Вільха-Р" найближчим часом

Міністр оборони України Степан Полторак заявляє, що за підсумками минулого в Одеській області завершального етапу державних випробувань реактивної системи залпового вогню (РСЗВ) і модернізованої версії реактивного снаряда до неї "Вільха-Р" планує найближчим часом підписати наказ про взяття їх на озброєння українською армією.

"Щойно ми завершили державне випробування системи та реактивного боєприпасу до неї "Вільха-Р"... Після відпрацювання акту й завершення розгляду всіх аспектів випробування я планую найближчим часом підписати наказ щодо постачання на озброєння Збройних сил України і комплексу, і боєприпасу", - цитує Полторака прес-служба Міноборони.

За словами міністра, особливості системи та боєприпасів у тому, що, по-перше, вони значно перевершують тактико-технічні характеристики аналогічних типів зарубіжного виробництва. По-друге, з'явилася можливість коректувати траєкторію польоту, значно підвищилася точність цього боєприпасу.

"Важливо, що комплектуючі і для системи, і для боєприпасу - повністю українського виробництва", - наголосив Полторак.

Міністр висловив подяку колективу Державного підприємства "Державне Київське конструкторське бюро "Луч", випробувальній бригаді й особовому складу державної комісії за розробку й успішне проведення державних випробувань, а військовослужбовців ЗСУ привітав з отриманням ефективної зброї.

Полторак також зазначив: "До кінця року ми плануємо завершити державні випробування боєприпасів "Вільха-М" і крилатої ракети "Нептун", не тільки ракети, а й у цілому комплексів. Це дуже важливе завдання. Ми визначаємо необхідні ресурси для того, щоб максимально забезпечити можливості нашого Київського конструкторського бюро "Луч".

Раніше в четвер секретар Ради національної безпеки та оборони України (РНБО) Олександр Данилюк повідомив, що разом із Полтораком узяв участь у випробуваннях реактивної системи залпового вогню (РСЗВ) "Вільха". "Разом із міністром оборони Степаном Полтораком беру участь у випробуваннях ракетного комплексу "Вільха": вона вражає, у всіх сенсах. Розвиток і взяття на озброєння сучасної ракетної техніки є державним пріоритетом. Силу поважають", - написав Данилюк на своїй сторінці у соцмережі Facebook у четвер.

В Оперативному штабі РНБО України, у свою чергу, повідомили, що під час держвипробувань ракети "Вільха-Р" підтвердили відповідність характеристик виробу, заданих у тактико-технічному завданні.

Як повідомлялося, 23 травня в Одеській області відбулися успішні випробування нових версій РСЗВ "Вільха" - "Вільха-М" дальністю 130 км і "Вільха-Р" із касетною бойової частиною.

РСЗВ "Вільха" з 300-мм керованою ракетою дальністю 120 км є модернізацією радянської РСЗВ "Смерч", розробником нової української ракетної системи є ДККБ "Луч" - один із провідних українських розробників озброєння широкого спектра.

За даними розробника, постачання серійних РСЗВ "Вільха", прийнятих на озброєння ЗСУ в жовтні, заплановані на середину 2019 року. Обсяг державного фінансування проекту РСЗВ "Вільха" у 2018 році, за даними МЕРТ, становив понад 130 млн грн.

24 травня держконцерн "Укроборонпром" повідомив, що планує вже до кінця року розпочати постачання в армію модернізованих версій РСЗВ "Вільха" - модифікації "Вільха-М" дальністю 130 км і "Вільха-Р" з касетною бойовою частиною.

"Модернізації спрямовані на збільшення дальності польоту, підвищення точності, використання нових конструкторських рішень і матеріалів, підвищують загальну ефективність цієї високоточної зброї", - розповів глава "Укроборонпрому" Павло Букін.

Наразі ДККБ "Луч" також здійснює розробку нової протикорабельної крилатої ракети (ПКР) "Нептун" дальністю до 300 км. Держвипробування берегового протикорабельного комплексу з ПКР "Нептун", призначеного, насамперед, для вирішення завдань обороноздатності в Чорноморсько-Азовській морській акваторії, заплановані на перше півріччя 2019 року. В подальшому планується адаптація ПКР під корабельну й авіаційну версії.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА