Інтерфакс-Україна
11:55 19.06.2019

Населення України скоротиться до 2050 р. на 19,9% - ООН

2 хв читати
Населення України скоротиться до 2050 р. на 19,9% - ООН

Населення України (з урахуванням Криму) з 43,99 млн у 2019 році до 2030 року скоротиться до 40,88 млн осіб, до 2040 - до 38 млн і до 2050 року - до 35,22 млн осіб, або на 19,9%, такі оновлені дані містяться в новому звіті ООН "Перспективи світового народонаселення" (2019 рік).

"Найбільше відносне скорочення чисельності населення очікується в Болгарії, Латвії, Литві, Україні та на островах Волліс і Футуна - до 20% і більше. Зокрема, згідно з прогнозом ООН, населення України скоротиться на 19,9%", - йдеться в документі.

Як повідомлялося, в січні 2018 року в звіті департаменту з економічних і соціальних питань секретаріату (DESA) ООН "Перспективи світового народонаселення" (2017 рік) прогнозувалося, що населення України до 2050 року може зменшитися до 36,4 млн осіб.

Аналітики прогнозують, що до 2050 року чисельність населення скоротиться, як мінімум, на 1% у 55 країнах.

Загалом, згідно зі звітом, протягом найближчих 30 років населення планети збільшиться на 2 млрд людей - до 9,7 млрд.

Документ містить прогноз і на більш тривалий термін - до кінця століття. Його автори припускають, що до цього часу на Землі проживатимуть близько 11 млрд людей, хоча темпи зростання населення планети сповільнюватимуться і більшість країн зіткнуться з проблемою старіння населення, а в Україні населення зменшиться до 24,4 млн осіб. Проблема старіння населення матиме фінансовий тиск на країни в зв'язку з підвищенням витрат на практику охорони здоров'я, виплату пенсій та соціального захисту, зазначається в документі.

Згідно з ним, до 2050 року кожна шоста людина буде старше 65 років, водночас зараз старше зазначеного віку кожна 11-та особа. Протягом найближчих 30 років у деяких регіонах, включаючи Північну Африку, Азію та Латинську Америку, частка літніх людей подвоїться. Також очікується, що до 2050 року чверть населення Європи і Північної може бути старше 65 років.

Незважаючи на те, що очікувана тривалість життя загалом збільшиться (з 64,2 року в 1990 році до 77,1 року у 2050 році), у бідніших країнах цей показник, як і раніше, відставатиме. Водночас середня тривалість життя дитини, яка народилася сьогодні в одній із найменш розвинених країн, буде приблизно на сім років коротше, ніж у дитини, народженої в розвиненій країні. Серед причин експерти назвали високий рівень дитячої та материнської смертності, насильство і триваючий вплив епідемії ВІЛ.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Трамп і Рубіо ухвалять відповідні рішення за результатами переговорів України й РФ через два тижні– Держдеп

В німецькому уряді вважають, що ЄС повинен повернутися до питання використання заморожених активів РФ – ЗМІ

З початку доби Сили оборони відбили 141 ворожу атаку - Генштаб

Командування Сухопутних військ почало публічно звітувати перед суспільством про роботу ТЦК та СП

Окупанти розширили ще один плацдарм в Сумській області - DeepState

Зеленський: У України і партнерів досі немає чіткої інформації, з чим росіяни збираються в Стамбул

Понад 600 ветеранів та членів їх сімей взяли участь у фестивалі Superhumans Reunion’25

Мерц обговорить з Трампом війну в Україні під час візиту до США 5 червня

На "Книжковому Арсеналі" вилучили 74 газові балончики, 12 боєприпасів та вогнепальну зброю – УДО

Через ворожі удари по Куп’янську та Вовчанських Хуторах загинула жінка, постраждали три мирних жителі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА