Інтерфакс-Україна
19:24 05.07.2019

Зеленський подякував визволителям Краматорська і Слов'янська та жителям цих міст за проявлену в 2014 році громадянську позицію

2 хв читати

Президент України Володимир Зеленський подякував усім, хто у 2014 році брав участь у звільненні Краматорська та Слов'янська від російської окупації, і жителям цих міст за проявлену громадянську позицію.

"Ми дякуємо всім, завдяки кому над цими містами знову замайоріли українські прапори, - нашим військовим, добровольцям, правоохоронцям, волонтерам. Ви зробили це, незважаючи на чисельну перевагу противника", - сказав він у п'ятницю на пам'ятних заходах із нагоди п'ятої річниці звільнення Слов'янська та Краматорська від російської окупації.

Зеленський відзначив "воїнів, які героїчно відстояли краматорський аеропорт, були 47 днів в оточенні і 17 днів практично без води".

Особливу вдячність президент висловив жителям звільнених міст. "Ви не стояли осторонь, не боялися виходити на вулицю з українськими прапорами, пережили страшні часи без води, світла, зв'язку. Дехто, ризикуючи життям, пробирався до краматорського аеропорту, щоб допомогти нашим військовим, які тримали оборону", - наголосив він.

Зеленський нагадав, що після того з'явилися білборди з гаслами "Краматорськ - це Україна", "Слов'янськ - це Україна", вони стали трендом, і були підхоплені всіма звільненими містами.

Президент зазначив, що меморіальний камінь на честь загиблих героїв на місці, звідки розпочалося звільнення цих міст, було закладено завдяки волонтерам та активістам, а завдяки людям із різних міст України було побудовано меморіал. Водночас він зазначив, що був шокований тим фактом, що держава в цьому ніяк не допомагала.

"Я зараз не тільки про це меморіал. Ми робитимемо все, щоб можна було сказати: Донбас - це не просто Україна, Донбас - це заможна та процвітаюча Україна", - заявив він.

У прес-службі президента звернули увагу, що Зеленський першим з українських чиновників відвідав цей меморіал. Глава держави поклав квіти до пам'ятних знаків загиблим воїнам-учасникам АТО, зокрема генерал-майору Сергію Кульчицкому та загиблим військовослужбовцям Національної гвардії і співробітникам МВС. Пам'ять полеглих ушанували хвилиною мовчання.

Меморіальний камінь на місці ключового бою, який стався в ніч на 5 липня 2014 року під час звільнення Краматорська та Слов'янська, було встановлено в 2015 році з ініціативи волонтерів і за підтримки місцевих підприємців та активістів. У 2019 році пам'ятник реконструювали, і з'явився знак з іменами військовослужбовців Національної гвардії та співробітників МВС, які разом із генералом Кульчицьким загинули у вертольоті, збитому 29 травня 2014 року поблизу гори Карачун. Пам'ятний знак присвячений усім героям перших місяців війни.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Венс пояснив слова Трампа про можливе відновлення ядерних випробувань необхідністю підтримувати боєздатність арсеналу

Лубінець закликав працівників ТЦК та громадян діяти виключно в межах закону

У Запорізькому районі помер один із постраждалих внаслідок російської атаки

У Запорізькому районі зазнали поранень двоє чоловіків через атаку дроном

Командувач СБС оголосив набір у свої підрозділи, планує закрити 15 тис вакансій

Рух ХАМАС передав ізраїльтянам тіла двох заручників - ЦАХАЛ

Державна митна служба: Вибух стався на митному посту "Укрпошти" на Київській митниці, відправлення йшло на експорт з України

Нові жертви окупантів на Донеччині: 2 загиблих і 9 поранених

РФ думає про те, як продавати свої підприємства в Європі, оскільки вони не зможуть працювати - Зеленський

Росіяни нанесли удари по Слов'янській ТЕС, дві людини загинуло, п'ятеро постраждали

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА