Інтерфакс-Україна
08:22 12.07.2019

Папа Римський створив Апостольський екзархат УГКЦ в Італії

2 хв читати
Папа Римський створив Апостольський екзархат УГКЦ в Італії

Папа Франциск створив Апостольський екзархат для вірних Української греко-католицької церкви, які проживають в Італії. Також понтифік призначив апостольським адміністратором вакантного осідку новоствореного екзархату кардинала Анджело Де Донатіса – генерального вікарія папи для Римського управління УГКЦ, повідомляє Радіо Свобода.

Екзархат для українців Італії, тобто нова церковна територіальна одиниця, охоплює всю територію Італії, а це близько 70 тисяч вірних зі 145 громад. Духовну опіку в Італії здійснюють понад 60 священників.

"УГКЦ збільшилась на одну структурно-територіальну одиницю, якою є Екзархат, а це перехідна структура до єпархії. Це важливий сигнал для українців Італії. Адже у 1999 році почався масовий рух українців, народились діти, родини. Важливо було, що українці мали можливість прийти до своєї церкви і помолитись рідною мовою і прославляти Бога у власному обряді, зберігаючи ідентичність і вірність УГКЦ, щоб не асимілювались. Відтак структура УГКЦ у формі екзархату нам у цьому допоможе. Це була важка дорога, яка почалась у 2004 року. Важливо, що утворення екзархату показує, що українці в Італії формують нову діаспору. Міграція переходить у діаспору і потрібні стабільні структури. Поява нової структури в УГКЦ це є ще одним кроком до реалізації патріархального устрою", – пояснює керуючий у справах монашества Львівської Архиєпархії УГКЦ отець Юстин Бойко.

Згідно з рішенням Папи, кафедральним храмом і осідком нового Апостольського екзархату буде парафіяльний храм Святих Сергія і Вакха в Римі. Після підписання в 1596 році Берестейської унії, якою відновили єдність Київської Церкви із римським Апостольським Престолом, українська Церква потребувала свого представника при Апостольській Столиці. У 1626 році київський митрополит Йосиф (Рутський) направив до Рима священика Миколу Новака. У 1641 році Папа Урбан VIII (1623-1644 рр.) передав церкву Святих Сергія та Вакха київським митрополитам. А Папа Климент IX у 1667 році надав Церкві повний відпуст.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Сили оборони завдали удару по ворожому центру підготовки операторів дронів в окупованій Комиш-Зорі – Генштаб

Генсек НАТО: 90% ракет ППО надійшли в Україну за програмою PURL

Зеленський з Рютте вшанували пам'ять загиблих українських воїнів на Майдані Незалежності

Генсек НАТО Рютте виступає у Верховній Раді

Росіяни почали використовувати більше балістичних ракет – ПС ЗСУ

Свириденко: пошук зниклих безвісти оборонців є одним з пріоритетів держполітики

Російські обстріли забрали життя жителя Херсонської області, 9 поранені, у т.ч. комунальники – Нацполіція

Сили оборони вночі збили 450 російських цілей, було влучання 27 ворожих ракет та 31 БпЛА – ПС ЗСУ

Росіяни за добу 17 разів обстріляли Донеччину, одна людина загинула – ОВА

Києво-Печерська лавра через погіршення погоди тимчасово закривається для відвідування

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА