07:24 16.07.2019

Рада ЄС вживає заходів впливу на Туреччину в зв'язку з бурінням кіпрського шельфу

2 хв читати
Рада ЄС вживає заходів впливу на Туреччину в зв'язку з бурінням кіпрського шельфу

Рада ЄС прийняла в понеділок висновки з буріння Туреччиною шельфу у винятковій економічній зоні Кіпру, в яких оголошується про низку заходів, зокрема, про тимчасове припинення низки переговорних форматів з Анкарою.

"У світлі триваючих і нових незаконних бурових робіт Туреччини рада приймає рішення призупинити переговори щодо всеосяжної угоди про повітряний транспорт і вирішує не проводити Раду асоціації та інші наради високого рівня в рамках діалогу між ЄС і Туреччиною", - йдеться в постанові, поширеній в Брюсселі.

Рада також ухвалила пропозицію Єврокомісії скоротити обсяг допомоги Туреччині з підготовки до вступу в ЄС за 2020 рік і запропонувати Європейському інвестиційному банку переглянути свою кредитну діяльність в Туреччині, особливо щодо кредитування з державною підтримкою.

"Рада продовжує займатися цим питанням і відповідно до висновків Європейської ради від 20 червня, пропонує високому представнику (ЄС із закордонних справ - ІФ) і (Європейській) комісії продовжити роботу над варіантами цільових заходів у світлі триваючих бурових робіт в Східному Середземномор'ї. Рада уважно стежитиме за розвитком подій і при необхідності повернеться до цього питання", - сказано в документі.

Рада ЄС шкодує, що, незважаючи на неодноразові прохання Євросоюзу припинити незаконну діяльність з буріння в Східному Середземномор'ї, Туреччина продовжує бурові роботи на захід від Кіпру і здійснила другу операцію з буріння на північний схід від Кіпру всередині його територіальних вод.

"Рада підтверджує, що ця незаконна діяльність має серйозні негативні і безпосередні наслідки для всього комплексу відносин ЄС-Туреччина. Рада знову закликає Туреччину утримуватися від подібних акцій, діяти в дусі добросусідства і поважати суверенітет і суверенні права Республіки Кіпр відповідно до міжнародного права", - зазначається у висновках Ради ЄС.

У Брюсселі підкреслюють, що питання розмежування виключних економічних зон і континентального шельфу має вирішуватися шляхом діалогу, при повній повазі міжнародного права і відповідно до принципу добросусідства.

ЄС заявив про свою готовність підтримати зусилля, розгорнуті під егідою ООН, щоб співпрацювати зі сторонами з метою створити умови, необхідні для сприяння поновленню переговорів для досягнення глобального врегулювання кіпрського питання.

"У зв'язку з цим Рада нагадує, що вважає основним, щоб Туреччина взяла на себе зобов'язання і сприяла пошуку такого врегулювання, включно з його зовнішніми аспектами, в рамках ООН, згідно з відповідними резолюціями Ради безпеки ООН, принципів і норм, на яких заснований ЄС", - йдеться в документі, прийнятому Радою ЄС.

 

 

Загрузка...
Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Президенти США і Франції, а також королева Великої Британії направили Зеленському вітання з нагоди 28-ї річниці Незалежності України

Рух на вулиці Грушевського обмежать із 27 серпня до 1 вересня

У Кенії вчені зберегли яйцеклітини білого носорога заради порятунку виду

Юнкер пропустить саміт G7 після перенесеної операції

Харків'янин, що "замінував" житлову багатоповерхівку заради помсти дружині, піде під суд

У центрі Києва та інших містах України відбувся флешмоб із нагоди Дня Державного прапора

Бойовики на Донбасі вогонь від початку доби не відкривали

Поліцейські офіцери громади будуть у 30 тис. населених пунктах України

Контррозвідники СБУ затримали двох українок-інформаторок бойовиків "ЛНР"

Кличко обговорив із президентом Групи СБ перспективу залучення коштів для будівництва об'єктів інфраструктури

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА