13:55 17.07.2019

У рамках розслідування справ щодо ситуації в Конституційному Суді проводитимуться допити суддів - Труба

2 хв читати
У рамках розслідування справ щодо ситуації в Конституційному Суді проводитимуться допити суддів - Труба

У рамках розслідування фактових кримінальних проваджень щодо ситуації в Конституційному Суді України проводитимуться допити суддів, заявляє директор Державного бюро розслідувань (ДБР) Роман Труба.

У коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" щодо розслідування кримінальних проваджень стосовно подій навколо КС, директор Держбюро пояснив, що справді розслідується два провадження.

За словами Труби, одна справа стосується можливих протиправних дій екс-глави КС Станіслава Шевчука. "Екс-глава суду також звернувся до нас із заявою щодо дій суддів Конституційного Суду стосовно зняття його з обійманої посади", - розповів він.

"Ми в цьому провадженні також розпочинаємо проведення слідчих дій. Провадження зареєстровано кілька днів тому, тому точно результатів ще немає", сказав Труба.

Відповідаючи на запитання про те, чи викликатимуть у рамках розслідування на допит суддів КС, директор ДБР зазначив: "Звичайно. Для того щоб ми встановили достовірність фактів, які викладено в заявах однієї і другої сторони, необхідно викликати на допит цих осіб".

Наразі, як уточнив Труба, викликів на допит суддів поки що не було.

Як повідомлялося, 14 травня 2019 року Станіслава Шевчука було звільнено з посади судді Конституційного Суду України на підставі п. 3 ст. 21 закону України "Про Конституційний Суд України". Того самого дня головою КС було обрано Наталію Шапталу.

Згідно з п.3 ст.21 закону про Конституційний Суд суддю КС звільняють за вчинення суттєвого дисциплінарного проступку, грубе або систематичне нехтування службовими обов'язками, що є несумісним зі статусом судді КС, або виявлення його невідповідності обійманій посаді. Питання про звільнення судді з посади з таких підстав суд розглядає на спеціальному пленарному засіданні за наявності висновку постійної комісії з питань регламенту та етики суду.

21 травня звільнений із посади судді КС Шевчук звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом про визнання його звільнення незаконним.

Окружний адмінсуд м. Києва відкрив провадження і призначив на 11 червня підготовче засідання у справі про звільнення Шевчука з посади судді Конституційного Суду України.

Суд зобов'язав відповідача - Конституційний Суд - подати до суду всі матеріали, які були або мали бути взяті ними до уваги під час ухвалення рішення про звільнення Шевчука. Також Окружний адмінсуд витребує належним чином завірені копії стенограм засідань КС за 14 травня 2019 року.

Шевчук просить суд визнати протиправними дії КС щодо, на його думку, незаконного звільнення з посади судді КС. Крім цього, позивач просить визнати протиправною і скасувати постанову КС про його звільнення з посади судді КС.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА