16:49 17.07.2019

"Держгідрографія" просить Велику Британію і Норвегію допомогти у вилученні з міжнародного обігу російських карт на українські води

2 хв читати
"Держгідрографія" просить Велику Британію і Норвегію допомогти у вилученні з міжнародного обігу російських карт на українські води

Державна установа "Держгідрографія" звернулася до посольств Великої Британії та Норвегії, а також до Міжнародної гідрографічної організації з вимогою допомогти вилученню російських карт на українські води з міжнародного обігу.

Про це повідомила прес-служба "Держгідрографії" з посиланням на начальника установи Олександра Щипцова.

"Російська Федерація незаконно реалізовує морські електронні навігаційні карти на територію України, створюючи загрозу мореплавству в Чорному та Азовському морях. Крім того, країна-агресор продає ці карти через компанії Великої Британії та Норвегії", - йдеться в повідомленні.

"Держгідрографія" зазначає, що випускає і продає повну колекцію карт у зоні своєї юрисдикції, а таке перекриття може спричинити технічні помилки в навігаційному обладнанні суден і призвести до загибелі моряків.

Крім цього, такими діями РФ забирає частину українського ринку збуту карт, завдаючи шкоди національним інтересам країни.

"Росія протягом останніх років, нехтуючи всіма міжнародними нормами та вимогами, виробляє та розповсюджує електронні навігаційні карти на зону юрисдикції України в Чорному й Азовському морях, створюючи величезну небезпеку судноплавству в регіоні. З незрозумілих причин колишнє керівництво установи замовчувало цю ситуацію, але їхня бездіяльність може коштувати Україні та світу людських життів. Ми доповіли про ситуацію голові Морської адміністрації Дмитру Петренку та, заручившись його підтримкою, маємо на меті змусити РФ припинити свої незаконні дії. Цьому також сприятимуть іноземні колеги та професіоналізм наших юристів. Адже ця проблема не тільки стосується Держгідрографії, а й порушує національні інтереси України", - цитує прес-служба Щипцова.

"Держгідрографія" є правонаступником Центрального, Керченського, Миколаївського, Одеського та Севастопольського державних гідрографічних підприємств; науково-дослідного центру "Укрморкартографія". Є науково-виробничим комплексом, заснованим на державній власності, входить до сфери управління Мінінфраструктури України.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА