Інтерфакс-Україна
11:41 23.07.2019

США надають фінансову та практичну допомогу зі створення підрозділів швидкого реагування Морохорони Держприкордонслужби в Маріуполі та Бердянську

2 хв читати
США надають фінансову та практичну допомогу зі створення підрозділів швидкого реагування Морохорони Держприкордонслужби в Маріуполі та Бердянську

США допомагають розвивати підрозділи швидкого реагування Морської охорони Державної прикордонної служби України в Маріуполі (Донецька обл.) та Бердянську (Запорізька обл.) після агресії проти українських суден у районі Керченської протоки, повідомив тимчасово повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор.

"Унаслідок агресії в Керченській протоці ми разом напрацювали нові пріоритети роботи. Було створено групи швидкого реагування в Маріуполі, Бердянську, щоб реагувати на такі загрози. У 2018 році було виділено $4 млн на розвиток таких підрозділів. Ми сподіваємося, що вже через місяць зможемо відкрити ці нові підрозділи, і вони зможуть працювати належним чином", - сказав він, виступаючи під час круглого столу з розвитку Морської охорони Держприкордонслужби України у вівторок у Києві.

При цьому він зазначив, що Україні необхідні сучасні логістичні центри, щоб забезпечити проведення морських операцій, а також належні місця з ремонту суден.

"Зараз ми зосередилися на розвитку базової морської інфраструктури, щоб забезпечити Морській охороні належні можливості реагування на всій території морського кордону", - додав посол.

У свою чергу начальник регіонального Управління морської охорони Держприкордонслужби Олег Костур поінформував, що йдеться про практичну реалізацію розвитку місць дислокації підрозділів швидкого реагування в рамках їхньої роботи в Чорному та Азовському морях, а також річці Дунай.

Крім того, радник з морських питань програми експертного контролю та безпеки кордону посольства США в Україні Кевін Кіл’єр повідомив, що в рамках проекту підтримки Морської охорони Держприкордонслужби України США передбачається і модернізація морської техніки.

"Ми виявили потреби не лише в розвитку інфраструктури, але і флоту - кораблів і катерів. Ми працюємо і над модернізацією флоту. Ми виходимо з нашого підходу роботи з корпусом Берегової охорони США - буде два катери і 25 осіб, які прикріплені до цих катерів", - додав він.

Кіл’єр пояснив, що наразі проект перебуває в стадії розробки і перенесення потреб українських прикордонників "на папір", на що відведено 30-45 днів, після чого проект перейде до стадії реалізації.

"Щойно завершиться фаза проектування, розпочнеться фаза реконструкції та будівництва. Це розпочнеться на початку наступного року", - поінформував дипломат.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Сили оборони відбили з початку доби 151 ворожу атаку - Генштаб

Запоріжжя: Масштабна пожежа в п’ятиповерховому будинку – 9 постраждалих, серед них діти

Негода в Харкові: Троє постраждалих через обвал даху, загибла жінка та травмована дитина

Зеленський: Ми робимо все, щоб Україна отримала якнайбільше засобів для збиття дронів, для збиття ракет

Зеленський після зустрічі з Умєровим анонсував зміни в державних інституціях найближчим часом

Потреба у дронах-перехоплювачах очевидна, але розробка займе час — Фройдінг

У Києві затримали підозрюваного у вбивстві на Троєщині, йому обрано запобіжний захід

Німеччина сподівається досягти угоди щодо купівлі систем Patriot для України, у понеділок Пісторіус відвідає Вашингтон - Фройдінг

У Херсоні загинула 87-річна жінка внаслідок ворожої атаки

Наступне засідання у форматі "Рамштайн" відбудеться протягом наступних 10 днів - генерал Фройдінг

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА