Інтерфакс-Україна
19:30 24.07.2019

У ДБР поки що не бачили документа про поновлення слідства про захоплення влади Порошенком

2 хв читати
У ДБР поки що не бачили документа про поновлення слідства про захоплення влади Порошенком

У Державному бюро розслідувань заявляють, що ще не ознайомилися з документом про відновлення розслідування кримінального провадження за фактом спроби захоплення влади п'ятим президентом України Петром Порошенком.

"Слідчі ознайомилися з інформацією в ЄРДР, проте офіційного документа про поновлення слідства поки що немає", - сказала агентству "Інтерфакс-Україна" прес-секретар ДБР Анжеліка Іванова в середу ввечері.

"Ми не бачили ні рішення (суду - ІФ) про закриття, ні про поновлення слідства", - додала вона.

Як повідомлялося, ДБР 21 травня за заявою колишнього заступника глави Адміністрації президента України часів Віктора Януковича, юриста Портнова розпочало досудове розслідування за фактом можливої державної зради та дій, спрямованих на захоплення державної влади (ст.109, 111 і 426-1 КК) з боку керівництва України наприкінці 2018 року. В Держбюро уточнили, що йдеться про події 25 листопада 2018 року, пов'язані зі здійсненням переходу корабельної групи ВМС ЗС України з Чорного в Азовське море в районі Керченської протоки.

Портнов повідомляв, що направив до ДБР "першу заяву про злочин", який убачає в діях Порошенка в листопаді 2018 року, коли в Україні було оголошено воєнний стан. "Вважаємо його причетним до державної зради, спроби захоплення державної влади й перевищення влади та службових повноважень", - зазначив він.

Пізніше стало відомо про закриття цього провадження. У відповідь Портнов заявив про намір оскаржити рішення Генеральної прокуратури України про закриття справи.

"Луценко... закрив одне з кримінальних проваджень слідчих ДБР про державну зраду Порошенка, який, ризикуючи обороноздатністю і національною безпекою України, пожертвував українськими моряками і ввів, з метою збереження влади, воєнний стан. Ми негайно оскаржимо це в суді і змусимо розслідувати справу через публічні та судові механізми", - написав Портнов 17 липня.

Він назвав причетними до рішення про закриття справи генерального прокурора України Юрія Луценка та його нового заступника Сергія Кізя.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Лев XIV вважає, що Італія могла б стати посередником у переговорах України, США й РФ і Ватикан

Помічник Путіна констатував, що компромісу щодо війни в Україні під час розмови зі спецпосланцями Віткоффом й Кушнером не досягнуто - ЗМІ

Спецпредставник Путіна назвав його п'ятигодинну розмову з спецпосланцями Трампа Віткоффом й Кушнером продуктивною

Уряд дозволив компенсувати "Укрзалізниці" програму безкоштовних перевезень "3000" лібералізацію ціноутворення

Україна хоче відкрити кластери у переговорах з ЄС у 2026 за головування Кіпру, а за головування Ірландії – закрити – Зеленський

Сили оборони відбили з початку доби 191 ворожу атаку - Генштаб

Росія у переговорах про припинення війни не погодиться на компроміс щодо трьох питань

Зеленський заявив, що готовий на зустріч із Трампом

Простих рішень щодо закінчення війни не буде, найскладніше з територіями та активами РФ

Каллас: В ініціативі з постачанням Україні боєприпасів ми ще не досягли мети

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА