08:09 26.07.2019

У грузинській Сванетії річки, що вийшли з берегів, затопили ГЕС, знесли мости, залишили жителів без води

2 хв читати
У грузинській Сванетії річки, що вийшли з берегів, затопили ГЕС, знесли мости, залишили жителів без води

У Сванетії (гірський регіон на північному заході Грузії) через льодовик Лехсірі, який розтанув і безперервні дощі, вийшли з берегів річка Ненскра і її приток Местіачала, що створило серйозні проблеми жителям і інфраструктурі регіону, повідомляє увечері в четвер Перший канал Суспільного мовника Грузії.

За інформацією телеканалу, потужні водні потоки затопили будинок і частину об'єктів "Местіачала ГЕС-1", знесли міст і кафе, пошкодили водопровідні труби на території Местійського муніципалітету, залишивши близько 70% жителів районного центру Местіа без питної води.

Аналогічна ситуація в селі Мулахи, де потоки води знесли міст на річці Мулхура, а також в інших сусідніх селах. Місцеві жителі нарахували до десяти забраних водою автомобілів.

Як повідомив журналістам мер Местійського муніципалітету Капітон Жоржоліані, жертв і постраждалих серед населення немає. "На місцях мобілізована техніка, яка, як тільки спаде рівень води, приступить до роботи для усунення наслідків стихії", - сказав він.

У зв'язку зі стихією спеціальну заяву зробила грузино-австрійська компанія "Сванеті гідро", яка побудувала в Сванетії каскад ГЕС загальною потужністю 50 МВт. У ній, зокрема, зазначається, що територія "Местіачала ГЕС-1" затоплена, хоча, за попередніми оцінками, сама станція не отримала серйозних ушкоджень і після очищення продовжить роботу в звичайному режимі. "До того ж ГЕС виконала функцію захисту населеного пункту від стихії", - йдеться в заяві компанії.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Маск обвинувачує Україну у причетності до кібератаки на його соцмережу X

Втрати ворога на Покровському напрямку становлять 352 одиниці живої сили - Генштаб

З початку доби Сили оборони відбили 126 ворожих атак - Генштаб

РФ почала поширювати серед повстанців у Сирії сепаратистські методички про "захист російського населення" - джерела в ГУР

Очільник Київської МВА вимагає звільнити міських чиновників-фігурантів розслідування земельної корупції

Сибіга обговорив з британським колегою шляхи до миру та довгострокову безпеку України

Застосовано запобіжний захід ще до одного підозрюваного у справі про розкрадання коштів при створенні системи "ДЗВІН"

Створена кооординаційна рада для забезпечення рівних умов для бізнесу у портах

Стармер у розмові з Трампом виразив надію на відновлення допомоги США Україні

Ламмі обговорив з Рубіо і Сибігою перспективи мирного процесу в Україні

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА