15:59 26.07.2019

Слідство зафіксувало неправомірні дії суддів ОАСК у справах щодо скасування арешту майна Януковича та стосовно Київського патріархату

2 хв читати
Слідство зафіксувало неправомірні дії суддів ОАСК у справах щодо скасування арешту майна Януковича та стосовно Київського патріархату

Слідство зафіксувало випадки впливу суддів Окружного адміністративного суду Києва (ОАСК) на суддів Конституційного суду України (КС) у рішеннях стосовно незаконного збагачення і люстрації, а також впливу на просування законопроектів у Верховній Раді та справи Державного бюро розслідувань (ДБР).

Відповідну інформацію було оприлюднено у відеоролику на спільній прес-конференції директора НАБУ Артема Ситника та керівника Управління спецрозслідування Генпрокуратури Сергія Горбатюка у п'ятницю в Києві.

"Зафіксовано випадки організації впливу на суддів Конституційного суду щодо рішень про незаконне збагачення і люстрації; на членів Вищої ради правосуддя, зокрема через нардепів; просування потрібних законопроектів у Верховній Раді; на суддів Апеляційного адмінсуду; на розслідування ДБР через керівництво цього органу", - зазначено в тексті у відеоролику.

Крім того, за даними слідства, зафіксовано випадки впливу на розгляд і ухвалення рішень у справах щодо роз'яснень Центральної виборчої комісії, скасування рішень уряду щодо тарифів, конкурсів у ДБР, стосовно можливого скасування арешту майна екс-президента України Віктора Януковича, а також у справах щодо української православної церкви Київського патріархату.

Згідно з оприлюдненою інформацією, під час розслідування також зафіксовано розмови керівництва ОАСК про служіння колишній владі та зміну політичного курсу, обговорення свого "професіоналізму", який полягає в умінні впливати за допомогою рішень очолюваного суду та знайомств на державні та суспільно значущі справи.

Крім того, за даними слідства, зафіксовано розмови, які можуть свідчити про вчинення главою і суддями ОАСК корупційних кримінальних правопорушень, зокрема отримання неправомірної вигоди.

"Задокументовано також інформацію про вплив чиновника часів президента Януковича на зміни в керівництві органів судової влади та призначення контрольованих осіб", - зазначено у відеоролику.

"Варто зауважити, що те, що ми зараз показали й пізніше покажемо в більш розширеній версії, - сьогодні фактично слідство розкриває це і йде вже власним шляхом... Дуже багато інформації потрібно надалі перевіряти", - заявив Ситник.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА