07:32 30.07.2019

Заступник держсекретаря США з контролю над озброєннями обговорює в Європі питання безпеки

2 хв читати
Заступник держсекретаря США з контролю над озброєннями обговорює в Європі питання безпеки

Глава бюро Держдепартаменту з контролю над озброєннями, верифікації та дотримання договорів Томас Динано вирушив до Європи для обговорення питань безпеки, протиракетної оборони і контролю над озброєннями, повідомляє дипвідомство США.

Згідно з повідомленням, Динано відвідає Румунію, Польщу, Німеччину, Бельгію і Швейцарію з 27 липня до 6 серпня для проведення нарад та заходів, "присвячених космічній безпеці, протиракетній обороні, міжнародній безпеці та контролю над озброєннями".

Поїздка заступника держсекретаря збігається з підготовкою виходу США з Договору про ракети середньої і меншої дальності (ДРСМД). Раніше держсекретар Майк Помпео підтвердив, що США, як і раніше, мають намір покинути договір 2 серпня.

20 жовтня 2018 року президент США Дональд Трамп заявив про намір вийти з ДРСМД у зв'язку з тим, що російська сторона порушує його положення. 4 грудня Помпео зажадав від Росії протягом 60 днів знищити або модифікувати ракету 9М729, яка за своїми параметрами, як стверджують у Вашингтоні, порушує договір. Згодом американська сторона посилила вимоги, наполягаючи тільки на верифікованому знищення ракети.

Росія відкинула обвинувачення американської сторони щодо своєї ракети, висунувши зустрічні претензії до США.

Адміністрація США оголосила, що припиняє участь у ДРСМД 2 лютого, а через шість місяців вийде з договору, якщо Росія не повернеться до його дотримання.

2 лютого президент РФ Володимир Путін заявив, що відповідь Росії на вихід США з ДРСМД буде дзеркальною, Москва призупиняє участь в договорі і починає НДДКР зі створення нових видів ракет.

3 липня Путін підписав закон про призупинення Росією дії ДРСМД.

Договір про РСМД почав діяти 1 червня 1988 року. Договір поклав кінець ракетній кризі в Європі, який вибухнув у результаті розміщення в Європі радянських ракет і американських "Першингів". Документом передбачено ліквідацію цілого класу ракет: він забороняє сторонам проводити, випробовувати і розгортати балістичні та крилаті ракети наземного базування середньої дальності (від 1000 до 5500 км) і меншої дальності (від 500 до 1000 км), а також пускові установки для них.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА