15:43 31.07.2019

Філарет просить Зеленського та Петренка захистити "Київський патріархат"

3 хв читати
Філарет просить Зеленського та Петренка захистити "Київський патріархат"

Почесний патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звернувся до президента України Володимира Зеленського з проханням захистити права вірян "Української православної церкви Київського патріархату" і заявою про рейдерство з боку Української православної церкви (Православної церкви України).

"В результаті прямого обману, в який безпосередньо був втягнутий патріарх і Українська православна церква Київського патріархату, при безпосередній антинародній участі Порошенка П.О., 6 січня 2019 року Україна отримала томос про так звану незалежність. На жаль, до 06.01.2019 року тексту томосу ніхто, окрім Порошенка П.О. і митрополита Епіфанія, не бачив. Отримавши таку небажану залежність, я і вірні УПЦ КП негайно почали боротьбу проти кабальної угоди, вийшли із складу ПЦУ, провівши Помісний собор УПЦ КП. Втім, зараз починається рейдерська атака на майно УПЦ КП, і це рейдерство очолює особисто митрополит Епіфаній, предстоятель ПЦУ", - йдеться в тексті звернення, оприлюдненому на сайті УПЦ КП у середу.

Філарет зазначив, що, за наявною у нього інформацією, Міністерство юстиції розпочало 29 липня процес ліквідації УПЦ КП і позбавлення права юридичної особи Київської патріархії УПЦ КП на підставі рішення ліквідаційної комісії, створеної керівництвом ПЦУ. "Повідомляємо Вас, що ні керівництво ПЦУ, ні створена ним ліквідаційна комісія не мають до УПЦ КП ніякого відношення. Прошу Вашого безпосереднього втручання і припинення цього беззаконня", - заявив Філарет.

Він також звернувся до міністра юстиції Павла Петренка з проханням продовжити існуючу реєстрацію УПЦ КП. "На підставі Закону про свободу совісті, УПЦ КП має право на своє існування. Просимо Міністерство юстиції України продовжити існуючу реєстрацію УПЦ КП та Київської патріархії УПЦ КП як юридичної особи", - йдеться в тексті документа.

До обох звернень додано постанову Помісного собору УПЦ КП від 20 червня 2019 року.

Як повідомлялося, останнім часом Філарет неодноразово заявляв що УПЦ КП продовжує існувати, і що він не має наміру виконувати три умови томосу про автокефалію, наданого Вселенським патріархатом - умови томосу щодо переходу закордонних парафій колишньої УПЦ КП до складу Вселенського патріархату, відмовляється від заборони варити миро та відмовляється вирішувати конфліктні ситуація внутрішнього характеру виключно за погодження з Фанаром.

20 червня, збори, проведені почесним патріархом Філаретом і названі ним "Помісним собором Української православної церкви Київського патріархату", скасували постанову архієрейського собору 15 грудня 2018 року про ліквідацію УПЦ КП. Патріарх Філарет (Денисенко) допустив існування в Україні трьох православних церков. При цьому він зазначив, що якщо Православна церква України під керівництвом митрополита Епіфанія захоче об'єднатися з УПЦ КП, то ніхто не буде заперечувати, а якщо ж ні, то вона існуватиме окремо.

У ПЦУ заявили, що збори за участю почесного патріарха Філарета жодним чином не можуть бути визнані Помісним собором, а їхні рішення є нікчемними в юридичному і канонічному плані. Священний Синод ПЦУ на засіданні 24 червня ухвалив рішення, згідно з яким почесний патріарх Філарет залишається у складі єпископату ПЦУ, але позбавлений права керівництва Київською єпархією. Почесний патріарх Філарет може в листі на ім'я митрополита Епіфанія звернутися до Священного Синоду щодо соборного розгляду свого майбутнього становища в ПЦУ.

Загрузка...
Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

ЦВК Киргизстану підведе підсумки референдуму про Конституцію упродовж 15 днів

До кінця року перед Міністерством охорони здоров'я стоїть завдання зробити 47 млн. COVID-щеплень

Конституційний референдум у Киргизстані відбувся

Жіночі асоціації вимагають відставки голови Євроради після протокольного інциденту в Анкарі

Китай на початковому етапі пандемії COVID-19 не зміг надати повного доступу до інформації про те, що відбувається

Влада Харкова просить пільговиків утриматися від поїздок у громадському транспорті в години пік у зв'язку з ситуацією з COVID-19

В Індії на тлі зростання захворюваності COVID-19 заборонили експорт лікарського препарату "Ремдесивір"

У Києві за добу 697 людей захворіли Covid-19, 42 померли, 236 одужали

У "червоній зоні" епіднебезпеки половина областей України і Київ

Боррель: Повернення до миру в М'янмі ускладнює геополітична конкуренція

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА