10:16 02.08.2019

Кордон України з РФ має бути неприступним для ворогів України і тих, що нелегально відвідували Крим, але прозорим для друзів

2 хв читати
Кордон України з РФ має бути неприступним для ворогів України і тих, що нелегально відвідували Крим, але прозорим для друзів

Голова Державної прикордонної служби України с виступає за прозорість українського кордону для громадян РФ, які є вихідцями з України і дружньо налаштованих до Української держави.

"Державний кордон має бути неприступною стіною для ворогів України, для небажаних осіб, які відвідували Крим, публічно закликали до анексії. З іншого боку - він має бути прозорим і комфортним для наших друзів. Якщо людина їде в нашу державу з чіткими і зрозумілими намірами, і вона дружня, то для неї не має бути дискомфорту", - сказав Дейнеко в інтерв'ю BBC News Україна, оприлюдненому в п'ятницю вранці.

При цьому він наголосив, що його політика стосовно громадян РФ залишається незмінною: "Росія - це держава-агресор. Але при цьому я хочу, щоб ви розуміли: державою-агресором вона стала завдяки своєму лідеру Володимиру Путіну і правлячій верхівці".

"У Росії є люди, які налаштовані проти України радикально і кардинально... Це їхня проблема... Нічого не змінилося, просто коли ми не пропускаємо громадян Росії, ми маємо розуміти, що певний час Україна входила до складу СРСР і дуже багато українців проживали в Казахстані, Росії, Узбекистані. Є дуже багато росіян, які є вихідцями з України. Вони по 20-30 років живуть у Росії. Отримали громадянство Росії. Є змішані шлюби, діти росіяни, і вони приїжджають раз на рік відвідати своїх старих батьків. Як я можу не пропустити українця з російським паспортом до старенької мами? І таких ситуацій щодня просто купа. Я за те, щоб на кордоні, особливо з Росією, прикордонник все ж таки зважав на всі ці моменти", - зазначив голова відомства.

На запитання про перспективи введення онлайн-системи попереднього інформування для громадян РФ, які хочуть в'їхати до України, Дейнеко відповів: "Спочатку має бути внесено відповідні зміни до законодавства, а потім ми будемо виконувати".

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА