На території Криму збільшилася площа видобутку токсичного піску - МінТОТ
Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб повідомляє, що на території анексованого Криму збільшилася площа видобутку токсичного піску з хвостосховищ (спецспоруд для безпечного зберігання токсичних речовин), де зберігалися відходи збагачення руд Камиш-Бурунського залізорудного комбінату.
"Україна продовжує відстежувати наслідки широкомасштабного видобутку піску безпосередньо з дамби Нижньо-Чурбашського та Верхньо-Чурбашського хвостосховищ, де зберігалися отруйні відходи підприємства "Камиш-Бурунський залізорудний комбінат", - ідеться в повідомленні прес-служби відомства.
Зазначається, що хвостосховище експлуатувалося з 1968 року, й наразі його використовує окупаційна влада. Скидання пульпи в хвостосховище було припинено в 1994 р. разом із роботою Камиш-Бурунського залізорудного комбінату. "Однак наразі отруйні відходи використовують, імовірно, для будівництва об’єктів інфраструктури тимчасово окупованого Криму", - вважають у МінТОТ.
За даними міністерства, незважаючи на судову заборону окупаційної влади РФ на видобуток токсичного піску з цих хвостосховищ, у 2019 році площа територій активних робіт порівняно з 2018 роком суттєво збільшилася.
За результатами спеціальної обробки космічних знімків на території Нижньо-Чурбашського (площа – близько 280 га) хвостосховища площа видобутку збільшилася на 25% - до 24,27 га (20 вересня 2018 року було 18,35 га). На ділянці виявлено видобувну техніку, вантажний транспорт і три земснаряди. Окупаційна влада намагається видати роботи з видобутку токсичного піску за "роботу із запобігання підтоплень житлових будівель у Приозерному". Однак насправді земснарядами здійснюється вибірка токсичного піску", - йдеться в повідомленні.
Крім того, на території Верхньо-Чурбашського хвостосховища ділянка активного видобутку піску також збільшилася, загальна площа близько 7,9 га (20 вересня 2018 року було 7,2 га). На цій ділянці виявлено видобувну техніку та вантажний транспорт.