11:31 07.08.2019

Сьогоднішній дудл присвячено ювілею Пантелеймона Куліша

2 хв читати

Сьогодні виповнюється 200 років від дня народження відомого українського письменника, історика і перекладача Пантелеймона Куліша. Google відзначає святковим дудлом ювілей одного з найяскравіших діячів українського національно-культурного відродження XIX століття, повідомила компанія в прес-релізі у середу.

"Найвідомішим твором Пантелеймона Куліша є «Чорна Рада» — перший історичний роман українською мовою. Саме ця робота надихнула творців ювілейного логотипу Google, які зобразили на дудлі стилізовану фігуру козака на коні", - йдеться у документі.

Пантелеймон Куліш народився 7 серпня 1819 року в містечку Воронеж колишнього Глухівського повіту Чернігівської губернії (тепер — Шосткинський район Сумської області). Його дитинство пройшло на хуторі під Воронежем, де в атмосфері особливої поваги до народних традицій, пісень, казок, легенд та переказів формувався характер майбутнього письменника.

З кінця 30-х років Куліш був слухачем лекцій у Київському університеті. Вступити до цього престижного вузу йому так і не вдалося, оскільки він не мав документального підтвердження свого дворянського походження. Набуті таким чином знання дозволили йому отримати місце викладача в Луцькому дворянському училищі. В цей же час П. Куліш заявляє про себе як письменник.

Пантелеймон Куліш також є автором першої фонетичної абетки української мови — "кулішівки" — яка лягла в основу сучасного українського правопису, і був першим перекладачем на українську мову творів Байрона, Шекспіра, Гете та ін.

Пантелеймон Куліш свого часу був однією з найколоритніших постатей в українській літературі і своєю діяльністю викликав неабияку зацікавленність серед суспільства.

Загрузка...
Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Додаткові кошти на мости в Запоріжжі можуть виділити при перегляді бюджету

Тимошенко обговорила з єврокомісаром Ганом ситуацію в Україні

Мінсоцполітики України спростувало повідомлення про призупинення виплат лікарняних

Опозиціонер Ганц повідомив президенту Ізраїлю, що не зміг сформувати уряд

Союзники в НАТО вітають повернення РФ Україні захоплених суден

У Новояворівську запрацювала ТЕЦ, у Новому Роздолі буде запущена 22 листопада

Столтенберг не коментує інформацію про "послуги" Зеленського Трампу в обмін на особисту зустріч, щоб не ставати частиною внутрішньополітичної дискусії в США

Арбітражні керуючі створили СРО на чолі з Лукашуком

Космос стане новою сферою оперативної діяльності НАТО

Розслідування щодо розстрілів на Майдані завершено, для передання до суду необхідне рішення ВР на заочне засудження

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА