11:31 07.08.2019

Сьогоднішній дудл присвячено ювілею Пантелеймона Куліша

2 хв читати

Сьогодні виповнюється 200 років від дня народження відомого українського письменника, історика і перекладача Пантелеймона Куліша. Google відзначає святковим дудлом ювілей одного з найяскравіших діячів українського національно-культурного відродження XIX століття, повідомила компанія в прес-релізі у середу.

"Найвідомішим твором Пантелеймона Куліша є «Чорна Рада» — перший історичний роман українською мовою. Саме ця робота надихнула творців ювілейного логотипу Google, які зобразили на дудлі стилізовану фігуру козака на коні", - йдеться у документі.

Пантелеймон Куліш народився 7 серпня 1819 року в містечку Воронеж колишнього Глухівського повіту Чернігівської губернії (тепер — Шосткинський район Сумської області). Його дитинство пройшло на хуторі під Воронежем, де в атмосфері особливої поваги до народних традицій, пісень, казок, легенд та переказів формувався характер майбутнього письменника.

З кінця 30-х років Куліш був слухачем лекцій у Київському університеті. Вступити до цього престижного вузу йому так і не вдалося, оскільки він не мав документального підтвердження свого дворянського походження. Набуті таким чином знання дозволили йому отримати місце викладача в Луцькому дворянському училищі. В цей же час П. Куліш заявляє про себе як письменник.

Пантелеймон Куліш також є автором першої фонетичної абетки української мови — "кулішівки" — яка лягла в основу сучасного українського правопису, і був першим перекладачем на українську мову творів Байрона, Шекспіра, Гете та ін.

Пантелеймон Куліш свого часу був однією з найколоритніших постатей в українській літературі і своєю діяльністю викликав неабияку зацікавленність серед суспільства.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Кількість інфікованих коронавірусом у світі за винятком материкового Китаю перевищила 4 тис. осіб, померли 70

Аваков: Транспортувати ймовірних інфекційних хворих коронавірусом будуть на спеціальному санітарному вертольоті

Кількість випадків зараження коронавірусом у Франції наближається до 40

У госпіталізованих в Чернівцях коронавірус невиявлений

Київрада перейменувала парк імені Островського на честь українського поета Зерова

Скалецька спростувала чутки про нібито підтвердження факту зараження коронавірусом в Україні

Facebook через коронавірус скасував велику конференцію для розробників

Слухання в Лондоні щодо екстрадиції Ассанжа в США відклали до травня

"Нацдружини" заявляють, що мер Жмеринки нацькував "тітушків" на жителів міста, які прийшли на сесію міськради

Офіс генпрокурора направив до суду обвинувальний акт стосовно екс-судді Дніпровського райсуду Києва за рішення за часів Майдану

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА