13:46 12.08.2019

Порошенко дав свідчення щодо "Прямого" й доповнив свідчення стосовно "Кузні на Рибальському" - адвокат

2 хв читати
Порошенко дав свідчення щодо "Прямого" й доповнив свідчення стосовно "Кузні на Рибальському" - адвокат

 П'ятий президент України, лідер партії "Європейська солідарність" Петро Порошенко є свідком у трьох кримінальних провадженнях, розслідуваних Державним бюро розслідувань (ДБР), зазначає його адвокат Ігор Головань.

"Усі кримінальні провадження було відкрито без події злочину. Якщо говоримо про сьогоднішній день, то йдеться про так звану справу, пов'язану з телеканалом "Прямий"... Єдине, що можу сказати, ми не отримали жодного навіть натяку, ... який саме податок, у якій сумі та в якій юрисдикції, я так думаю, слідчі не розуміють. Те саме стосується і так званого відмивання коштів ... там узагалі не було про що говорити ... свідок Петро Олексійович, наскільки міг, дав вичерпні відповіді", - розповів адвокат журналістам після завершення допиту Порошенка в ДБР у понеділок у Києві.

Водночас він зазначив, що Держбюро не дало йому дозволу на розголошення даних досудового розслідування.

Головань також висловив думку, що немає потреби у проведенні цих допитів, а виклики на допит робляться "для шоу".

"Ми впевнені, що все це (кримінальне переслідування - ІФ) інспірується з держави-агресора", - додав адвокат.

Відповідаючи на уточнювальне запитання, в яких саме справах Порошенко є свідком, Головань сказав: "Сьогодні ми перевиконали план, оскільки ще були питання у справі "Кузні на Рибальському". Ми дали додаткові відповіді ... й допиталися додатково ... Порошенко є свідком у двох провадженнях (щодо телеканалу "Прямий" і заводу "Кузня на Рибальському" - ІФ) сьогодні нам сказали ще про одне".

Адвокат також повідомив, що не може сказати дату наступного допиту, зазначивши лише, що це буде не скоро.

Як повідомлялося, у травні 2019 року колишній заступник глави Адміністрації президента України часів Віктора Януковича Андрій Портнов заявив, що має намір подати до ДБР заяви про нібито скоєння злочинів Порошенком і його оточенням. Зокрема, за його словами, йдеться про панамські офшори, розкрадання в армії, а також оборонне замовлення "Кузні на Рибальському".

23 травня директор Державного бюро розслідувань Роман Труба повідомив, що ДБР вивчає заяву Портнова про вчинення економічного злочину Порошенком. За його словами, в цій заяві йдеться про скоєння "певних економічних злочинів, пов'язаних із "Ленінською кузнею" (нині - "Кузня на Рибальському").

3 липня Портнов повідомив, що суд задовольнив клопотання слідчих про доступ до документів на підприємствах "Кузня на Рибальському" й телеканалі "Прямий". "Фабула - відмивання злочинних доходів, офшори, оформлення акцій на підставних осіб і несплата податків", - пояснив Портнов.

25 липня Порошенко на допиті в ДБР уже давав пояснення стосовно угоди про купівлю-продаж заводу "Кузня на Рибальському".

Восени 2018 року бізнесмен Сергій Тігіпко придбав у Порошенка ПрАТ "Завод "Кузня на Рибальському" (Київ).

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА