21:35 19.08.2019

Проти дочки покійного президента Узбекистану порушено нові кримінальні справи

2 хв читати
Проти дочки покійного президента Узбекистану порушено нові кримінальні справи

Генеральна прокуратура Узбекистану порушила щодо старшої дочки померлого в 2016 році президента Іслама Карімова Гульнари нові кримінальні справи.

"Генеральною прокуратурою Республіки Узбекистан порушено кримінальні справи стосовно Карімової за фактами розкрадання державних коштів і укладення угод всупереч інтересам Республіки Узбекистан, а також заволодіння шляхом вимагання чужим майном в особливо великих розмірах", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що підставою для порушення кримінальної справи стали матеріали перевірки, проведеної на підставі інформації, що надійшла від міжнародної юридичної компанії White and Case, а також заяв громадян.

За даними генпрокуратури, встановлено, що Карімова в змові з іншими особами придбала за заниженою вартістю пакети акцій АТ "Кувасайцемент" і "Бекабадцемент", які належать державі. Потім вона реалізувала вищевказані пакети акцій іноземним підприємцям і протегувала в подальшій їх незаконній діяльності, чим заподіяла шкоди інтересам республіки в особливо великому розмірі.

Крім цього, за даними Генпрокуратури, Карімова під загрозою застосування насильства змусила громадян і власників різних компаній передати своє майно компаніям, які належали їй.

З метою запобігання спробам перешкоджання встановленню істини у справах інші подробиці не розголошуються. Слідство триває, зазначила прес-служба Генпрокуратури.

Як повідомлялося, Карімову в серпні 2015 року було засуджено за вимагання та ухилення від сплати податків. Проти неї розслідуються кримінальні справи за низкою інших обвинувачень. 18 грудня 2017 року в рамках ще однієї кримінальної справи їй було остаточно призначено покарання у вигляді позбавлення волі строком на 10 років.

Тим часом, "виявляючи гуманність і беручи до уваги взяті на себе засудженою зобов'язання з повернення нажитих злочинним шляхом коштів та відшкодування збитків, завданих державі" 1 липня 2018 року ухвалою суду покарання їй було замінено на обмеження волі на п'ять років.

Відбування покарання за вибором самої Карімової було призначене за місцем проживання її дочки Іман. При цьому для засудженої встановили низку обмежень, "зокрема, не залишати житло, не використовувати засоби зв'язку та інтернет, а також відшкодувати збитки".

На початку березня 2019 року Генпрокуратура Узбекистану повідомила, що через систематичні порушення встановлених судом зобов'язань Карімову перевели для відбування строку в колонію загального режиму.

Раніше повідомлялося, що загальна сума завданих збитків старшої дочки екс-президента тільки у двох кримінальних справах оцінюється майже в $ 2 млрд. Узбекистан ініціював арешт активів у 12 країнах, зокрема і в Росії, загальною сумою більш ніж у $ 1,5 млрд.

У грудні 2017 року Міністерство фінансів США внесло Карімову до списку санкцій. За даними Мінфіну, Карімова "очолювала потужний синдикат організованої злочинності, який залучав державні суб'єкти до експропріації бізнесу, монополізував ринки, запитував хабарі" і займався здирництвом.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА