20:54 21.08.2019

ЦВК визнала обраним депутатом за округом №198 Рудика, кандидат від "Слуги народу" Дьяченко обурена невиконанням рішень судів

3 хв читати
ЦВК визнала обраним депутатом за округом №198 Рудика, кандидат від "Слуги народу" Дьяченко обурена невиконанням рішень судів

Центральна виборча комісія України встановила результати позачергових виборів народних депутатів у мажоритарному окрузі №198, визнавши обраним самовисуванця Сергія Рудика, на підставі протоколу окружної комісії про підсумки голосування з позначкою "уточнений" від 2 серпня.

Як повідомляє в середу прес-служба ЦВК, в комісії зазначили, що Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду 12 серпня 2019 року визнав протиправним і скасував протокол ЦВК про результати виборів в окрузі №198 від 5 серпня. Крім того, було визнано протиправними дії ЦВК, і комісію зобов'язали продовжити встановлювати результати виборів в окрузі з урахуванням постанов Шостого апеляційного адміністративного суду від 7 серпня і 10 серпня.

При цьому в ЦВК зазначили, що постановою Великої палати Верховного Суду від 17 серпня рішення Верховного Суду від 12 серпня в частині визнання протиправними дій ЦВК зі встановлення результатів виборів в окрузі №198 було скасовано з ухваленням нового рішення, яким у задоволенні цієї позовної вимоги відмовлено. В іншій частині рішення Верховного Суду від 12 серпня залишено без змін.

ЦВК проаналізувала це рішення Верховного Суду, а також рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 25 липня, 3 і 9 серпня, які було залишено в силі постановами Шостого апеляційного адмінсуду, про відмову в задоволенні позовів кандидата в народні депутати в окрузі 198 від "Слуги народу" Наталії Дьяченко та кандидата від партії "Сила і честь" Миколи Сташука до окружної комісії №198.

"На підставі проведених дій ЦВК дійшла висновку, що постанови Шостого апеляційного адміністративного суду від 7 серпня і від 10 серпня 2019 року не можуть вплинути на встановлення результатів позачергових виборів народних депутатів України в окрузі №198. З урахуванням цього комісія постановила врахувати зазначені постанови Шостого апеляційного адміністративного суду при продовженні дій для встановлення зазначених результатів виборів", - наголошується в повідомленні.

У свою чергу в команді кандидата від партії "Слуга народу" Дьяченко агентству "Інтерфакс-Україна" наголосили, що ЦВК проігнорувала рішення Шостого апеляційного адмінсуду від 7 і 10 серпня.

"ЦВК посилається на рішення, де було відмовлено позивачу, а ті, де суд задовольнив позови й зобов'язав ОВК та ЦВК відновити виборчий процес і встановити результат, виконавши ці рішення, зокрема перерахунок за більшістю дільниць, - ні", - зазначили в штабі кандидата.

Також у "Слузі народу" звернули увагу, що суд установив численні порушення виборчого процесу на окрузі №198 у частині запечатування документації, бездіяльності в розгляді заяв про масові порушення.

Крім того, 14 серпня кандидат Дьяченко звернулася до Шостого апеляційного адмінсуду з позовом про скасування реєстрації кандидата Рудика народним депутатом.

"Справу було зупинено до набуття чинності рішення Верховного Суду від 12 серпня. Ми зверталися із заявою про її поновлення вже двічі, але жодні дії не відбуваються", - зазначили в штабі Дьяченко й додали, що для захисту своїх прав навіть звернулися до поліції у зв'язку з невиконанням ЦВК рішення Верховного Суду.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА