Інтерфакс-Україна
12:52 22.08.2019

Новгород-Сіверська міськрада відмовилася демонтувати мозаїчні зображення Леніна та Сталіна з водонапірної башти в центрі міста

2 хв читати

Новгород-Сіверська міська рада Чернігівської області відмовилася погоджувати демонтаж мозаїчних зображень Володимира Леніна та Йосипа Сталіна, розміщених на водонапірній башті в центрі міста.

Зокрема, на останнє засідання Новгород-Сіверської міськради виносилося питання про демонтаж відповідних мозаїчних зображень відповідно до закону "Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки", але тільки кілька депутатів проголосували "за", у зв'язку з чим рішення не було ухвалено.

"Наразі під час розслідування кримінального провадження вирішується питання про призначення мистецтвознавчої експертизи з метою встановлення, чи є зазначені мозаїчні зображення пам'ятками або пам'ятними знаками, які підлягають демонтажу", - повідомляла прес-секретар прокуратури Чернігівської області Тетяна Похилько, коментуючи рішення міськради в ефірі телеканалу "UA: Чернігів".

Як повідомлялося, мозаїчні портрети Леніна та Сталіна були розміщені в 1930-х роках у центрі м. Новгорода-Сіверського на водонапірній башті 1901 року поряд із базарним майданом.

Український інститут національної пам'яті (УІНП) констатує, що ці мозаїчні зображення є символікою комуністичного тоталітарного режиму й підлягають обов'язковому демонтажу, про що місцевій владі повідомлено ще у 2017 році. Також інститут звернувся до Генпрокуратури та Нацполіції з проханням розслідувати наявність портретів у місті.

Пізніше у вересні 2018 року прокуратура Чернігівської області відкрила справу за фактом пропаганди символіки тоталітарного режиму в Новгород-Сіверському. Також прокуратура направила листа до міськради з пропозицією виконати демонтаж цих портретів.

У свою чергу Новгород-Сіверська міськрада вважає, що мозаїчні портрети Леніна та Сталіна не підпадають під декомунізацію, оскільки вони не є ні пам'ятками, ні пам'ятними знаками, і правовий механізм їх демонтажу, зокрема органами місцевого самоврядування, не передбачений у жодному нормативно-правовому акті.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Внаслідок ворожої атаки по ТЦК в Полтаві постраждало, попередньо, 4 військових – ЗМІ

Чернишов задекларував 2,2 млн грн витрат на адвокатські послуги

Швеція надасть Україні понад 10 нових артилерійських стволів Archer, засоби далекобійного удару

Внесення частини застави за Чернишова було особистим рішенням співробітниці DIM - пресслужба компанії

Літак Зеленського здійснив посадку в Данії

Прокуратура зобов’язала підприємця знести самовільно зведені будиночки на Деснянських луках біля Троєщини

Дві волонтерки УЧХ отримали найвищі міжнародні нагороди для медиків

Директор фірми, яка внесла частину застави за Чернишова, заявив журналістам, що вперше про це чує

США переглянули поставки зброї не лише для України, стверджують у Білому домі - ЗМІ

До ЄРДР внесено кримінальну справу щодо інциденту на трасі М-06 на Житомирщині

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА