Інтерфакс-Україна
19:52 22.08.2019

У Міноборони запропонували закупити "нормальний метал у виробника" для розблокування контракту на бронемашини для ЗСУ

3 хв читати
У Міноборони запропонували закупити "нормальний метал у виробника" для розблокування контракту на бронемашини для ЗСУ

Проблему складання корпусів БТР-4 для потреб Збройних сил України через розбіжність стандартизації броні можна вирішити безпосередньою закупівлею бронесталі у фінського виробника, вважають у Міністерстві оборони України.

Як розповів заступник начальника Управління військових представництв Міністерства оборони Дмитро Колесник на брифінгу в Києві в четвер, на сьогодні за контрактом на складання 45 БТР-4 ще не складено жодного корпусу бронемашини.

За його словами, комісії встановили, що із 40 листів бронесталі ідентифікуються лише 30. "Лише 30 марковані належним чином. А на деяких листах є подвійне маркування, деякі листи зовсім не ідентифікуються", - сказав представник Міноборони.

Колесник наголосив: "Вихід із нинішньої ситуації є, він лежить на поверхні. По-перше, потрібно закупити дійсно нормальний метал у виробника".

При цьому він звернув увагу на те, що, як правило, виробники бронетехніки намагаються закуповувати метал однієї плавки, в цьому випадку в 40 листах міститься 16 різних видів плавки.

"Я не кажу, що це не фінська сталь, не виробництво... Просто необхідно знайти вихід з цієї конфліктної ситуації. І спершу необхідно закупити дійсно метал - броньовану сталь компанії Miilux", - підсумував заступник начальника Управління військових представництв Міноборони.

Як повідомлялося, на початку червня прес-служба "Укроборонпрому" повідомила, що військова прийомка МОУ на ХКБМ ім. Морозова блокує постачання до ЗСУ нових БТР-4 у комплектації країн НАТО: БТР-4 на 40% складається з комплектуючих виробництва країн НАТО і ЄС, а їхніх сертифікатів якості військова прийомка не визнає. В "Укроборонпромі" наголошували, що "інцидент із БТР-4" ставить під загрозу практично всі сучасні розробки озброєнь і військової техніки (ОВТ) національного ОПК, зокрема його приватний сегмент, оскільки нове українське ОВТ створюється на основі міжнародних стандартів ЄС і НАТО.

У прес-службі держконцерну пояснювали, що, на думку чиновників Міноборони, оскільки в хімічному складі закупленої в ЄС для БТР-4 фінської бронесталі Miilux Protection 500 виявлено більше сірки та фосфору, ніж визначено стандартами ГОСТ часів СРСР, її неможливо використовувати для БТР-4.

Водночас в "Укроборонпромі" зазначали, що фінська Miilux Protection 500, яка використовується в 40 країнах і має сертифікати якості ЄС, а також стандарту НАТО STANAG, виявилася непридатною для БТР-4 тільки в 2019 році - у 2016 році на потужностях ТОВ "Лозівський ковальсько-механічний завод" (ЛКМЗ) індустріальної групи "УПЕК" з неї було виготовлено партію БТР-4, які успішно пройшли всі випробування і були поставлені раніше в армію.

В "Укроборонпромі" також оприлюднили офіційні протоколи випробувань і підтверджувальні документи на європейську броню, а також уточнювали: на сьогодні з фінської бронесталі приватні українські зброярі виробляють бронемашини "Козак" і "Варта", що постачаються армії. "Цю саму фінську бронесталь застосовують для бронювання машин нового протикорабельного ракетного комплексу "Нептун", - акцентують у дежконцерні.

БТР-4 розробки ХКБМ ім. Морозова - це одна з найновіших серійних бойових машин, яку успішно використовують українські військові на Донбасі з 2014 року. БТР-4 об’єднав у собі потужний захист, німецький двигун, швидкострільну автоматичну 30-міліметрову гармату, високоточну ракетну зброю, цифрові системи управління, наведення, навігації та зв’язку. Модифікації БТР-4, зокрема БТР-4Е і БТР-4МB1 з посиленим за стандартами НАТО захистом, раніше вже викликали підвищений інтерес партнерів України з ВТС на зовнішніх регіональних ринках озброєнь.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

В Україні в п'ятницю переважно без опадів, вночі 3-8° тепла, вдень 14-19°

Умєров закликав партнерів надати більше зброї Україні: Ми маємо чіткий план дій, щоб примусити РФ до реальних переговорів

Укргідрометцентр попереджає про холодну погоду з мокрим снігом, що насувається на Україну 6-10 квітня

Рубіо в НАТО говорив про відданість США альянсу, жодним словом не згадавши Україну

Зеленський на Чернігівщині відвідав школу, де російські окупанти майже місяць тримали всіх жителів села

Данія оголосила новий пакет військової допомоги Україні на 6,7 млрд данських крон у 2025-2027 рр.

Українські учні вибороли 31 нагороду на Міжнародному фестивалі інженерії

Радник глави МВС Фінашин: На війні змінюється мислення, не всі ветерани повертаються до свого попереднього цивільного життя

Рютте: В обговореннях порядку денного засідання глав МЗС країн НАТО буде присутнє питання підтримки України

Радник глави МВС Фінашин про працевлаштування ветеранів: Треба дати вудку, а не кидати рибини

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА