Інтерфакс-Україна
10:54 30.08.2019

Міносвіти не може заборонити лінійки і участь чиновників у шкільних урочистостях - Гриневич

2 хв читати
Міносвіти не може заборонити лінійки і участь чиновників у шкільних урочистостях - Гриневич

Колишній міністр освіти і науки України Лілія Гриневич стверджує, що міністерство не може заборонити шкільні лінійки та участь чиновників в урочистостях у закладах освіти.

"Ми можемо лише рекомендувати (не проводити лінійок - ІФ), тому що базова цінність реформи і закону "Про освіту" - це автономія навчальних закладів. Вони мають вчитися самостійно приймати рішення і брати за них відповідальність, діяти, а не чекати установок МОН", - повідомила Гриневич в ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна", відповідаючи на запитання про можливу заборону проведення шкільних лінійок.

За її словами, відомство запропонувало школам різні формати, які можливі для святкування початку або завершення навчального року.

"Ті шкільні колективи і керівники закладів, які розуміють, що треба рухатися далі, пропонують нові рішення. Наказати і щось заборонити - це не метод у демократичному суспільстві. Ми заохочуємо, даючи різні сценарії та можливості, як це зробити. Подивимося, як буде цього року. Я сподіваюся, буде значно більше цікавих форматів початку нового навчального року, ніж лінійка", - додала Гриневич.

Крім того, вона зазначила, що міністерство також не може заборонити місцевим чиновникам ходити до шкіл на свята.

"Хоча б з причини, що нам дуже треба, щоб вони вболівали за школи, щоб вони ті школи бачили, щоб вони працювали зі школами і розуміли, що освіта для них дуже важлива. Тому ніхто не ставитиме такої заборони", - наголосила Гриневич.

На її думку, сучасний чиновник має сам розуміти, як він виглядає на такому святі. "Я це розглядаю як можливість чиновників прийти до школи і дати тверді обіцянки, які вони потім мають виконати", - констатувала вона.


Повний текст інтерв'ю з Гриневич буде оприлюднено на сайті агентства "Інтерфакс-Україна".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Усі домовленості щодо постачання систем ППО мають бути виконані до зими – Зеленський

Зеленський за тиждень до Генасамблеї ООН: Співпрацюємо з лідерами європейських країн для спільного тиску на РФ

У Генштабі ЗСУ підтвердили звільнення з посад командирів 17-го та 20-го армійських корпусів

НСАУ опротестовує механізм "мовчазної згоди" для об’єктів спадщини

Єрмак: З окупації повернули ще 16 українських дітей

ЗСУ звільнили село Панківка між Костянтинівкою і Покровськом у Донецькій області – Генштаб

Зафіксовано майже 11 тисяч застосування ворогом небезпечних хімічних речовин, постраждали 3000 військових

Окупанти обстрілами та атакою БПЛА вбили ще двох жителів Херсонщини

Житній ринок внесли до переліку об'єктів культурної спадщини

Понад 10% від підручників ще досі не доставлені до шкіл - голова комітету Ради

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА