Інтерфакс-Україна
19:07 03.09.2019

Організатори Маршу рівності в Харкові готові відстоювати право на його проведення в суді

2 хв читати
Організатори Маршу рівності в Харкові готові відстоювати право на його проведення в суді

Організатори запланованого на 15 вересня в Харкові Маршу рівності занепокоєні намірами міської влади обмежити його проведення.

"ХарківПрайд Марш є мирним зібранням, право на яке гарантоване 39 статтею Конституції України. Намагання обмежити це право для харків'ян та харків'янок стосуватиметься не лише ЛГБТ-спільноти, а і всіх містян. Сьогоднішнє обмеження прав людей за ознакою сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності - може стати прецедентом, який аргументує подальші обмеження за іншими ознаками, як от національність, віросповідання або політичні погляди", - йдеться в повідомленні, оприлюдненому на сторінці ХарківПрайд у Facebook у вівторок.

Організатори маршу заявляють, що продовжують "робити багато роботи для того, щоб ХарківПрайд Марш відбувся, і якщо доведеться, ми відстоюватимемо своє право в суді".

У повідомленні наголошується, що організатори Маршу рівності взаємодіють із представниками поліції з приводу забезпечення правопорядку під час його проведення.

"Компетентність Національної поліції України в цих питаннях доведена, зокрема, досвідом цьогорічних KyivPride та Одеса Прайд 2019. Здатність поліції Харківської області доведена різними заходами, які відбулися в Харкові протягом останнього року", - заявляють організатори.

Як повідомлялося, в Харкові з 9 до 15 вересня заплановано низку заходів, присвячених захисту прав людей із нетрадиційною орієнтацією, зокрема Марш рівності ХарківПрайд.

2 вересня міський голова Харкова Геннадій Кернес заявив про намір керівництва міста звернутися до суду з проханням обмежити проведення Маршу рівності, призначеного на 15 вересня, щоб уникнути можливих заворушень і провокацій.

"У соцмережах організатори ХарківПрайду, призначеного на 15 вересня, активно рекламують це дійство. З іншого боку - на сайті міськради було зареєстровано петицію про його заборону, яка за кілька днів набрала 5837 голосів противників заходу. Знаю, що проведенням ХарківПрайду занепокоєні й силовики - у прифронтовому місті можуть бути провокації під час параду", - написав Кернес

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Трамп відреагував на вбивство української біженки Ірини Заруцької і звинуватив демократів у відсутності "закону і порядку"

США завершують співпрацю з Європою у протидії дезінформації з боку Росії, Китаю та Ірану - ЗМІ

МАГАТЕ фіксує шість із семи скомпрометованих ліній електропередач на ЗАЕС

Сибіга: Фінляндія скликає спеціальне засідання Постійної ради ОБСЄ на прохання України

62-річна жінка загинула внаслідок атаки російського дрона на Запорізьку область - ОВА

Експосол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс очолила британську дипломатичну місію у Польщі

Троє людей, серед них двоє рятувальників, поранені за добу на Сумщині через атаки дронів РФ

Оприлюднені СБУ докази щодо Гусарова стосуються подій, що відбулись задовго до початку його роботи у НАБУ, заявили в Бюро

На Харківщині двоє підлітків підірвалися на ВНП, їх шпиталізовано у тяжкому стані

Кабінет міністрів після ворожого влучення у Будинок уряду провів засідання у Клубі Кабміну

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА