08:33 09.09.2019

В інтернеті представлені лише 5 відсотків з семи тисяч існуючих у світі мов

2 хв читати
В інтернеті представлені лише 5 відсотків з семи тисяч існуючих у світі мов

"У світі, де накопичені величезні багатства, де без освіти і знань не домогтися успіху в житті, близько 750 мільйонів дорослих не вміють читати і писати. Крім того, в часи інтернету і глобалізації велика частина населення світу не має доступу до цифрової інформації рідною мовою, нагадали в ЮНЕСКО з нагоди Міжнародного дня грамотності, який щорічно відзначається 8 вересня. Його тема цього року - "Грамотність і багатомовність", йдется в повідомленні, опублікованому на Офіційному сайті ООН.

Згідно зі статистикою ООН, більше половини дітей і підлітків віком від 6 до 14 років не вміють читати і рахувати. Цих елементарних навичок грамотності не мають і 750 мільйонів дорослих. Тільки п'ята частина з усіх країн світу гарантує 12-річну безплатну й обов'язкову освіту для всіх. Майже 40 відсотків населення світу не мають можливості навчатися рідною мовою.

Проблеми в сфері освіти поглиблюються тим, що в інтернеті, який став найбагатшим джерелом знань, представлені лише 5 відсотків з 7000 існуючих у світі мов.

Нагадуючи про необхідність побудови багатомовного суспільства, заснованого на знаннях, експерти ЮНЕСКО закликають усі країни переосмислити питання грамотності з урахуванням нового контексту.

"Грамотність є відправною точкою для забезпечення якісної загальної освіти", - заявила Генеральний директор Одре Азула. Саме так сформульована четверта з 17-ти Цілей сталого розвитку на період до 2030 року.

З нагоди Міжнародного дня в понеділок в штаб-квартирі ЮНЕСКО в Парижі відбудеться церемонія вручення премій в галузі грамотності. Їх лауреатами стали проекти з Алжиру, Колумбії, Індонезії, Італії та Сенегалу.

Загрузка...
Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

ЦВК призначила перші місцеві вибори в шести ОТГ на 29 грудня

Рябошапка призначив Гюндуза Мамедова своїм заступником

При Минветеранов создан Совет семей погибших военных – Кабмин

При Мінветеранів створено Раду сімей загиблих військових

СБУ виявила в Одеській області обладнання, радіоактивне випромінювання якого в 500 разів вище норми

Більш ніж півмільйона людей вийшли на вулиці Барселони

Рябошапка заявляє, що в Україні справи, у рамках яких суд Латвії заарештував $30 млн українських чиновників, було закрито перед його призначенням

Підозрюваний у нападах з ножем в Дніпровському районі Києва поміщений в психіатричний заклад

Глава Європарламенту розчарований рішенням саміту ЄС, який не зміг домовитися про вступ Албанії і Північної Македонії

Денісова звернулася до Москалькової за медичною допомогою для засудженого в Криму проукраїнського активіста Приходька

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА