20:21 10.09.2019

"Євросолідарність" домоглася скасування рішення про перейменування проспекту Григоренка в проспект Жукова в Харкові

1 хв читати
"Євросолідарність" домоглася скасування рішення про перейменування проспекту Григоренка в проспект Жукова в Харкові

Харківський окружний адміністративний суд за позовом партії "Європейська солідарність" визнав протиправним і скасував рішення Харківської міської ради про перейменування проспекту Григоренка в проспект Маршала Жукова.

Як повідомляє у вівторок прес-служба "Євросолідарності", рішення суду мотивоване тим, що Харківська міськрада ухвалила дане рішення зі значними порушеннями процедури. Зокрема, не було проведено його громадське обговорення, передбачене законодавством. Також проект рішення не був оприлюднений відповідно до положень закону "Про доступ до публічної інформації".

"Європейська солідарність" у позовній заяві зазначала, що крім порушення процедури прийняття, це рішення суперечить закону України "Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їх символіки". Зазначений закон забороняє привласнювати об'єктам імена або псевдоніми осіб, що займають керівні посади в комуністичній партії, вищих органах влади і управління СРСР, УРСР. Георгій Жуков займав керівні посади в комуністичній партії, а саме посаду члена президії ЦК КПРС і посади в вищих органах влади і управління СРСР, зокрема, посаду міністра оборони СРСР. Тому чинне законодавство України забороняє привласнювати об'єктам права власності та географічних об'єктів ім'я Жукова Г. К.", - додали в прес-службі політсили.

У партії також наголосили на необхідності дотримання закону про декомунізацію, який був прийнятий Верховною Радою VIII скликання.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА