Інтерфакс-Україна
08:15 12.09.2019

Телескоп "Хаббл" допоміг вченим уперше виявити водяну пару на придатній для життя екзопланеті

1 хв читати
Телескоп "Хаббл" допоміг вченим уперше виявити водяну пару на придатній для життя екзопланеті

Американський орбітальний телескоп "Хаббл" дозволив двом групам астрономів виявити ознаки, що вказують на наявність водяної пари в атмосфері екзопланети, повідомляють американські ЗМІ.

Це - перший випадок, коли вдається виявити ознаки наявності водяної пари на планеті з придатними для життя характеристиками за межами Сонячної системи. Відкриття зроблене під час спостережень за планетою K2-18b, яка знаходиться в 111 світлових роках від Землі.

"Це єдина відома нам зараз планета за межами Сонячної системи, на якій є відповідна температура для того, щоб там була вода. Там є атмосфера і є вода, і це - найкращий з відомих нам зараз "кандидатів" на те, щоб вважатися планетою, придатною для життя", - сказав один з авторів дослідження Ангелос Ціарас з Університетського коледжу Лондона.

При цьому астрономи зазначають, що за низкою характеристик ця планета істотно відрізняється від Землі і тому навряд чи на ній можна виявити клімат і пейзажі, дуже близькі до земних.

Екзопланетами називають планети, які знаходяться за межами нашої Сонячної системи. Вчені вивчають їх, зокрема, щоб спробувати знайти планери, які могли б бути придатні для розвитку на них форм життя. Наявність води - один з найважливіших для цього факторів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

У Румунії відкриють другий за величиною логістичний хаб для допомоги Україні - ЗМІ

Сибіга доручив дипломатам оперативно і принципово реагувати на випадки ганебного ставлення до українців

УІНП висловив підтримку художнику Івану Марчуку: привласнення його творів є посяганням на національну культурну спадщину

У с.Грабовське на Сумщині тривають бої, у Рясному росіян немає - Угруповання Об'єднаних сил

Можлива розмова Макрона і Путіна буде повністю прозора для Зеленського і європейців – Єлисейський палац

Укргідрометцентр попередив про туман в більшості західних, центральних та південних областей 22 грудня

В Україні найближчі два дні вдень плюсова температура повітря, переважно без опадів

Перетин росіянами державного кордону на Сумщині біля с.Грабовське виглядає як локального штибу провокація - Трегубов

УЧХ у 2025 році забезпечив реабілітацію понад 40 ветеранських родин

Зеленський поговорив з премʼром Норвегії: є спільне відчуття про необхідність консультації в ширшому колі європейських партнерів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА