19:03 12.09.2019

Верховна Рада України вирішила розвантажити Велику палату Верховного Суду

1 хв читати
Верховна Рада України вирішила розвантажити Велику палату Верховного Суду

За президентський законопроект №1026 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підстав передачі справи на розгляд Великої палати Верховного Суду та щодо строків повернення адміністративних справ" у першому читанні проголосували 262 народні депутати.

Проект закону пропонує доповнити Господарський, Цивільний процесуальні кодекси, Кодекс адміністративного судочинства України положеннями, за яких передача справ на розгляд Великої палати Верховного Суду у разі оскарження учасником справи судового рішення на підставі порушення правил предметної чи суб'єктної юрисдикції неможлива.

Законопроект також доповнює окремі положення Кодексу адміністративного судочинства України в частині строків повернення адміністративних справ після апеляційного та касаційного проваджень.

Як зазначено в пояснювальній записці, пропоновані зміни забезпечать ефективне функціонування Великої палати Верховного Суду, унеможливлять зловживання учасниками справ правом на оскарження судових рішень з підстав порушення правил предметної чи суб'єктної юрисдикції з метою передачі справи на розгляд Великої палати Верховного Суду, що дасть змогу розвантажити Велику палату Верховного Суду.

Зміни також позитивно вплинуть на дотримання Україною положень статті 6 Конвенції про захист основоположних прав та свобод щодо забезпечення розумних строків розгляду справи.

Як зазначалося під час обговорення законопроекту, нині на розгляді Верховного Суду перебувають близько 70 тисяч справ.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА