Інтерфакс-Україна
08:03 13.09.2019

У Гарварді вручили Шнобелівську премію

2 хв читати
У Гарварді вручили Шнобелівську премію

У Гарвардському університеті пройшла 29-а церемонія вручення Шнобелівської премії, яка присуджується найбільш абсурдним науковим відкриттям року.

У номінації "Біологія" перемогла міжнародна група дослідників з Сінгапуру, Китаю, Австралії, Польщі, США та Болгарії. Вони з'ясували, що намагнічені мертві таргани довше зберігають магнітні властивості, ніж живі.

Шнобелівську премію в номінації "Фізика" отримали двоє вчених з Тайваню за дослідження про те, чому вомбати випорожнюються кубиками. Це друга премія вчених - першу вони отримали в 2015 році за дослідження тривалості сечовипускання ссавців.

Премією в номінації "Медицина" нагородили італійського вченого за дослідження, яке довело, що піца, приготована в Італії, знижує ризик смерті від раку органів травлення.

У номінації "Медична освіта" комітет відзначив роботу про те, як навчати студентів-медиків за допомогою звуків для тренування собак, наприклад цокання язиком.

Премію в номінації "Анатомія" вручили групі французьких дослідників за вивчення "температурної асиметрії мошонки у оголених і одягнених чоловіків". Вчені з'ясували, що в одягнених чоловіків ліве яєчко тепліше правого. Дослідження проводилося на французьких листоношах.

У номінації "Хімія" перемогу здобув японський вчений, який вважає, що п'ятирічна дитина щодня виділяє приблизно півлітра слини. Дослідження проводилося на власних дітях вченого.

Лауреатом премії в номінації "інженерія" став іранський вчений, який запатентував апарат для зміни підгузників.

Премія в номінації "Економіка" дісталася нідерландським вченим за дослідження про те, банкноти якої країни найкраще переносять хвороботворні бактерії - перемогла Румунія.

Лауреатами премії миру стали вчені з Великої Британії і Сінгапуру, який спробував виміряти задоволення від почісування місця, яке свербить.

У номінації "Психологія" відзначили німецького вченого, який досліджував кореляцію між вставленою до рот ручкою і рівнем щастя.

Премію вручає журнал "Аннали неймовірних досліджень". Вченим вручили 10 трлн зімбабвійських доларів часів гіперінфляції в країні (0,4 долара США) і диплом. Переможців нагороджують справжні нобелівські лауреати.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Нова Зеландія продовжить навчати українських військових і надавати військову підтримку Україні до кінця 2026 року

Папу Римського Франциска поховають 26 квітня

В Україні арештовані учасники міжнародної шахрайської мережі псевдоінвесторів, які ошукали іноземців на 6 млн грн

В Херсонській області минулої доби одна людина загинула, 8 – поранено, серед постраждалих – 5 поліцейських

УЧХ працював на місці атаки російських БпЛА на Одесу

На запорізькому напрямку при спробі штурму позицій ЗСУ знищено близько 140 окупантів

Планується візит Зеленського на прощання з Папою Римським Франциском - джерело

Українська делегація візьме участь у засіданні Міжпарламентської ради Україна - НАТО

Інтенсивність боїв на фронті повернулася на довеликодній рівень

У Святошинському районі госпіталізований чоловік з вогнепальним пораненням

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА