19:13 17.09.2019

Головою КС обрано Тупицького

2 хв читати
Головою КС обрано Тупицького

Новим головою Конституційного Суду України обрано Олександра Тупицького, який був заступником керівника суду, повідомило агентству "Інтерфакс-Україна" джерело в суді.

"Новим головою Конституційного Суду України обрано Олександра Тупицького" - сказав співрозмовник агентства.

Як повідомлялося, 14 травня 2019 року голову Конституційного Суду Станіслава Шевчука було відправлено у відставку за результатами голосування. Новим головою КС стала Наталія Шаптала.

"Відповідно до статті 33 закони України "Про Конституційний Суд України" голову суду обирають на спеціальному пленарному засіданні лише на один трирічний термін", - повідомила тоді прес-служба КС.

X з'їзд суддів України призначив Шапталу суддею КС України у вересні 2010 року. Присягу Шаптала склала 21 вересня 2010 року.

"Відповідно до ст. 16 закону України "Про Конституційний Суд України" суддю КС призначають на дев'ять років без права бути призначеним повторно. Дев'ятирічний термін судді КСУ Шаптали збігає у вересні 2019 року", - наголосили в прес-службі КС.

21 травня Шевчук звернувся до Окружного адміністративного суду Києва з позовом про визнання його звільнення незаконним.

Його було звільнено на підставі п. 3 ст. 21 закону України "Про Конституційний Суд України".

Згідно з п. 3 ст. 21 закону про КС, суддю КС звільняють за вчинення суттєвої дисциплінарної провини, грубе або систематичне нехтування службовими обов'язками, що несумісно із статусом судді КС, або виявлення його невідповідності обійманій посаді. Питання про звільнення судді з посади з таких підстав суд розглядає на спеціальному пленарному засіданні за наявності висновку постійної комісії з питань регламенту та етики суду.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА