07:28 18.09.2019

Єврокомісія підготує пакет заходів боротьби з російською дезінформацією

2 хв читати
Єврокомісія підготує пакет заходів боротьби з російською дезінформацією

Європейська комісія до кінця жовтня підготує доповідь, в якій запропонує заходи з посилення опору ЄС дезінформації, що надходить ззовні, повідомив європейський комісар з питань безпеки Джуліан Кінг.

"Цей кодекс не матиме нічого спільного з цензурою, нічого спільного зі створенням "міністерства правди". Мова не йде про те, щоб вказувати, які діячі політичної опозиції хороші, а які погані. Йдеться лише про те, щоб висвітлити політичні дебати, забезпечити систему транспарентності", - заявив Кінг, який у вівторок взяв участь у дебатах на пленарній сесії Європарламенту в Страсбурзі на тему "Іноземне втручання в європейський і національний демократичні процеси і дезінформація".

За його твердженням, "обсяг дезінформації з прокремлівських джерел" збільшився вдвічі порівняно з тим, що було рік тому. Єврокомісія готує низку заходів, які складуть "кодекс поведінки" ЄС з протидії дезінформації.

Він повідомив, що будуть запропоновані законодавчі акти про політичну рекламу і чіткі правила фінансування політичних партій. Буде посилена координація країн Союзу в реагуванні на дезінформацію і кібератаки.

Депутати парламентської більшості в своїх виступах стверджували, що головне джерело дезінформації і втручання в європейський демократичний процес - це Росія, але також Китай, Іран "і інші авторитарні режими" і навіть "реакційні сили США". Зі свого боку представники крайніх правих, націоналістичних і популістських партій закликали не шукати зовнішнього ворога в особі Росії та заявляли, що причина їх успіхів на виборах - не "російське фінансування", а зміна настроїв в європейському суспільстві.

Спочатку планувалося за підсумками дебатів уже в четвер ухвалити відповідну резолюцію Європарламенту, але потім голосування з неї було перенесено на жовтневу сесію.

Дебати транслювалися на сайті Європарламенту.

 

 

Загрузка...
Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА