14:32 01.10.2019

Муніципалітет Івано-Франківська очолив рейтинг публічності місцевого самоврядування

2 хв читати
Муніципалітет Івано-Франківська очолив рейтинг публічності місцевого самоврядування

Муніципалітет Івано-Франківська очолив рейтинг публічності місцевого самоврядування, а Полтава, Черкаси, Одеса і Запоріжжя - в аутсайдерах, свідчить дослідження Громадянської мережі "ОПОРА".

"Впродовж червня-серпня 2019 року в усіх обласних центрах України, а також у містах Краматорськ і Сєвєродонецьк проводилося шосте вимірювання Індексу публічності місцевого самоврядування. Дослідження передбачало подання та опрацювання відповідей на інформаційні запити, аналіз контенту офіційних веб-сайтів та друкованих видань муніципалітетів, моніторингові візити та безпосереднє спостереження за роботою органів та посадових осіб місцевого самоврядування, опрацювання місцевих нормативно-правових актів", - йдеться в повідомленні "ОПОРИ".

Зазначається, що муніципалітет Івано-Франківська з показником індексу 86,8% став беззаперечним лідером у сфері політики публічності у 2018 році, а також став першим містом, яке за шість років виміру увійшло в категорію повністю публічних міст. Те саме стосується рівня публічності всіх суб'єктів владних повноважень Івано-Франківська - голови, виконавчих органів і депутатів.

До переліку аутсайдерів рейтингу публічності увійшли чотири міста: Полтава (51,7%), Черкаси (57%), Одеса (60%) та Запоріжжя (60%). Їх показники свідчать про низький рівень публічності.

Решта міст показали задовільний рівень публічності, набравши від 61,1% (Миколаїв) до 78,1% (Луцьк).

В "ОПОРІ" зазначають, що загалом за останні п'ять років усі муніципалітети в обласних центрах стали більш публічними, а середнє значення індексу публічності для всіх міст зросло з 51% до 68% відсотків.

"Якщо в 2014 році тільки два міста (Івано-Франківськ та Суми) оцінювалися нами як такі, які демонструють задовільний рівень публічності (всі інші були з низьким рівнем публічності), то у 2018 році таких міст налічується аж дев'ятнадцять, а Івано-Франківськ першим увійшов до переліку публічних міст", - йдеться в повідомленні.

Згідно з дослідженням, усі п'ять років лідери рейтингу залишаються незмінними. Зокрема, Івано-Франківськ, Київ, Луцьк та певною мірою Вінниця демонструють найбільшу стійкість у впровадженні принципів публічності, а Полтава і Черкаси помітно програють конкуренцію іншим містам.

За даними "ОПОРИ", ключовими проблемами в аспекті публічності муніципалітетів залишаються практики звітності посадових осіб і депутатів на відкритих зустрічах перед жителями; доступ до засідань виконавчих комітетів; впровадження політики відкритих даних; документування та облік результатів громадських слухань; оприлюднення інформації про комунальне майно; використання системи "Prozorro.Продажі".

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

МЗС України рекомендувало українцям утриматися від відвідування районів, наближених до вірменсько-азербайджанського кордону

Родичі 25 загиблих в авіакатастрофі АН-26 поблизу Чугуєва надали зразки для ДНК-експертиз - Кучер

Російські найманці в понеділок обстріляли позиції ЗСУ поблизу Старогнатівки

Фахівці "Антонова" увійшли до складу держкомісії зі з'ясування причин катастрофи Ан-26

Обвинувачувані у "справі Шеремета" в суді не визнають своєї провини

Мінцифри та ПРООН запускають онлайн-хакатон "Безпечні спільноти" з грантами до $30 тис.

CБУ блокувала масштабну контрабанду бурштину до однієї з азійських країн

Окружний адмінсуд Києва відкрив провадження у справі про виконання гімну в столичних школах щоранку

На Львівській митниці викрито схему імпорту вантажівок, через яку бюджет недоотримав 17 млн грн - прокуратура

У Борислава Берези підтверджено коронавірус

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА