САП клопоче про застосування Микитасю запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення 300 млн грн застави
Детективи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) вручили колишньому народному депутату України VIII скликання Максиму Микитасю (група "Воля народу") клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення 300 млн грн застави.
"У четвер, 3 жовтня 2019 року, за погодженням прокурорів САП детективи НАБУ вручили клопотання про застосування запобіжного заходу колишньому народному депутату України VIII скликання Максиму Микитасю, якого підозрюють в організації заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем", - повідомляє прес-служба САП на своїй сторінці у Facebook.
Зазначається, що прокурори САП наполягають на застосуванні до Микитася запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення 300 млн грн застави.
Як повідомлялося, 2 жовтня НАБУ і САП повідомили про підозру в заволодінні майном Національної гвардії України на суму понад 81 млн грн колишньому нардепу Микитасю.
"2 жовтня 2019 року детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП повідомили колишньому народному депутату України про підозру в організації заволодіння чужим майном. Дії особи кваліфіковано за ч.3 ст.27 ч.5 ст.191 КК України. Вирішується питання про обрання екс-нардепу запобіжного заходу", - повідомила прес-служба НАБУ на своїй сторінці у Facebook.
Слідство встановило, що екс-нардеп, використовуючи підконтрольні йому будівельні компанії, діючи за попередньою змовою з екс-командувачем Нацгвардії, генеральним директором компанії-забудовника, приватним оцінювачем та іншими особами, організував корупційну схему із заволодінням нерухомістю Нацгвардії.
Зазначається, що у 2000-х роках Головне управління внутрішніх військ МВС України (далі реорганізовано в ГУ Нацгвардії України) та компанія-забудовник уклали угоду, за якою на території колишньої військової частини мали побудувати житловий комплекс із вбудованими паркінгами та нежитловими приміщеннями. В обмін на земельну ділянку площею близько 1 га в центрі Києва Нацгвардія мала отримати в житловому комплексі 50 квартир і 30 паркомісць.
У 2016-2017 роках сторони уклали додаткові угоди, за якими Нацгвардія відмовилася від квартир і паркомісць на Печерську в обмін на 65 квартир у будинку, який та сама компанія-забудовник зводила на околиці Києва (біля станції метро "Червоний хутір").
У НАБУ наголосили, що вартість "цих квартир, як встановила проведена в рамках досудового розслідування експертиза, на 81635448 грн менша за ту, в яку оцінено квартири, що їх мала отримати Нацгвардія на старті домовленостей".
У травні 2019 року про підозру у скоєнні злочину було повідомлено екс-командувачу Нацгвардії, гендиректору компанії-забудовника та оцінювачу. В липні коло підозрюваних поповнилося виконавчим директором зазначеної компанії.
Розслідування цих фактів детективи НАБУ здійснює з грудня 2017 року.