16:15 03.10.2019

ВР ухвалила закон про матеріальну відповідальність військовослужбовців і поліцейських

2 хв читати
ВР ухвалила закон про матеріальну відповідальність військовослужбовців і поліцейських

Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому законопроект №1225, який визначає підстави та умови притягнення до матеріальної відповідальності військовослужбовців і поліцейських, винних у завданні збитків військовому та іншому майну під час виконання службових обов'язків.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", за закон про матеріальну відповідальність військовослужбовців і деяких інших осіб проголосували 276 народних депутатів на пленарному засіданні парламенту в четвер.

Закон поширюється на військовослужбовців під час виконання обов'язків, військовозобов'язаних та резервістів під час зборів, осіб рядового та керівного складу правоохоронних органів спеціального призначення, Державної служби спеціального зв'язку, Міністерства внутрішніх справ, Національної поліції, сил цивільного захисту, Державної кримінально-виконавчої служби, Державного бюро розслідувань.

Підставою для залучення до матеріальної відповідальності є шкода, завдана неправомірним рішенням, невиконанням або неналежним виконанням службових обов'язків.

Умови залучення до матеріальної відповідальності - наявність шкоди, протиправна поведінка особи у зв'язку з невиконанням або неналежним виконанням службових обов'язків, причинний зв'язок між протиправною поведінкою особи та заподіяною шкодою, вина посадової особи у завданні збитків.

Залучення до матеріальної відповідальності не звільнятиме від дисциплінарної, адміністративної або кримінальної.

Службову особу може бути притягнуто до матеріальної відповідальності протягом трьох років із моменту виявлення завданих збитків.

Порушник нестиме відповідальність за шкоду в розмірі нанесеної шкоди через необережність, але не більше ніж 15 прожиткових мінімумів. Командир, який порушив порядок обліку, зберігання, використання майна або не вжив заходів, щоб запобігти розкраданню, знищенню майна, також нестиме відповідальність не більше ніж 15 прожиткових мінімумів.

Закон передбачає обмежену, повну та підвищену матеріальну відповідальність. У документі перераховано випадки, у яких службова особа несе повну матеріальну відповідальність у повному обсязі завданих збитків за її виною.

У проекті закону прописано порядок встановлення розміру завданих збитків, проведення відповідного розслідування та порядок стягнення.

Перехідні положення передбачають, що втратить чинність постанова Верховної Ради від 1995 року "Про затвердження положення про матеріальну відповідальність військовослужбовців за шкоду, заподіяну державі".

Закон набуває чинності наступного дня після публікації.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Українські прикордонники після бою з диверсантами РФ на Сумщині змусили їх відступити

Зеленський у Києві зустрівся з канцлером казначейства Великої Британії Гантом

Російська армія вночі обстріляла Дніпровський район Херсона, ніхто не постраждав - ОВА

Суд заарештував намісника Святогірської лаври на 60 діб

У прикордонних районах Чернігівської, Сумської та Харківської областей за добу зафіксовано 14 обстрілів із боку РФ

На Харківщині в результаті ворожих обстрілів пошкоджено ліцей, селищну раду, житлові будинки, інформації про постраждалих немає

Росіяни вночі обстріляли дві громади Сумської області, зафіксовано 14 вибухів

Асоціації АПК заявляють про підтримку міністра і просять ВАКС врахувати цей факт у слуханні про його арешт і заставу

Унаслідок обстрілів у Херсонській області троє людей отримали поранення

Зранку на Черкащині ППО знищила "швидкісну повітряну ціль", пошкоджено об'єкт критичної інфраструктури, постраждали шестеро людей

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА