18:59 08.10.2019

Госпсуд Києва 17 жовтня може ухвалити остаточне рішення за позовом Коломойського про повернення йому акцій Приватбанку

4 хв читати
Госпсуд Києва 17 жовтня може ухвалити остаточне рішення за позовом Коломойського про повернення йому акцій Приватбанку

Господарський суд Києва з розгляду позову екс-акціонерів ПриватБанку (Київ) Ігоря Коломойського та Triantal Investments Ltd. про визнання нечинним договору купівлі-продажу цього банку від 21 грудня 2016 року між Мінфіном і особами, які були на той момент його акціонерами, може ухвалити остаточне рішення 17 жовтня, повідомив юридичний радник ПриватБанку Андрій Пожидаєв.

"Це вже був розгляд по суті. Вивчалися матеріали, вивчалися обставини. Остаточне рішення щодо ПриватБанку може бути ухвалене 17 жовтня після проведення дебатів", - сказав Пожидаєв агентству "Інтерфакс-Україна" після завершення засідання суду у вівторок, яке розпочалося 14:00 і тривало з невеликою перервою до 18:45.

"Суд завершив розгляд зустрічного позову ПриватБанку. Завершив стадію з'ясування обставин справи та призначив судові дебати на 10:30 17 жовтня", повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" в прес-службі Національного банку України.

Як уточнив журналістам начальник управління претензійно-позовної роботи юридичного департаменту НБУ Віктор Григорчук, засідання у вівторок розпочалося з розгляду клопотання про зупинення провадження у цій справі до вирішення питання у Верховному Суді щодо юрисдикції, проте суддя відмовилася його задовольнити.

За його словами, після цього суд перейшов до стадії вивчення доказів. Юрист Нацбанку уточнив, що з боку державних органів, структур і банків було подано до двох десятків томів доказів обґрунтованості та правомірності дій щодо участі держави у виведенні банку з ринку, проте суд цього самого дня перейшов до з'ясування обставин у справі.

Григорчук зазначив, що відповідачі ініціювали перед судом питання про можливість відкрити судове засідання хоча б на стадії судових дебатів, проте суддя відмовила в задоволенні клопотання про відкритий режим, пославшись на те, що матеріали справи містять банківську таємницю.

"Ми сподіваємося на те, що суд неупереджено розглядатиме цю справу й ухвалить рішення, яке ґрунтуватиметься на законодавстві. Звісно, ми не можемо впливати на рішення суду шляхом різних коментарів. Є суд, суддя, в Процесуальному кодексі записано, що суддя приймає рішення на підставі доказів, ґрунтуючись на своєму внутрішньому переконанні. Подивимося, яке внутрішнє переконання у судді буде під час ухвалення рішення", - зазначив представник Нацбанку.

Уряд України 18 грудня 2016 року, пославшись на пропозицію НБУ та колишніх акціонерів ПриватБанку, найбільшими з яких на той момент були Коломойський і Боголюбов, ухвалив рішення про націоналізацію цієї найбільшої на українському ринку фінустанови та влив у його капітал понад 155 млрд грн. Екс-власники банку вважають здійснену націоналізацію, внаслідок якої вони повністю втратили свої акції, незаконною, тоді як ПриватБанк і держава вимагають від них додаткового відшкодування збитків.

Наприкінці лютого 2019 року Госпсуд Києва з другої спроби прийняв до розгляду позов Коломойського та Triantal, що володіли відповідно 41,6572% та 16,5748% акцій ПриватБанку, про визнання недійсним договору купівлі-продажу цього банку від 21 грудня 2016 року. Cуд також задовольнив клопотання позивачів і зажадав у відповідачів - Мінфіну, Фонду гарантування вкладів фізосіб (ФГВФО) і державного Укргазбанку - надати до 26 березня зазначений договір купівлі-продажу.

Під час слухань 9 квітня позивачі заявили клопотання про розширення переліку своїх вимог пунктом щодо повернення їм акцій ПриватБанку, і суд задовольнив це клопотання. Водночас суд відхилив клопотання Мінфіну, який просив залишити позовну заяву без розгляду.

Тоді ж до списку відповідачів було додано Нацбанк України, НКЦПФР, ПриватБанк, а також зберігачів Укрексімбанк та "Солід Дніпро".

Потім засідання суду за позовом неодноразово переносили, а клопотання відповідачів про відвід судді Людмили Шкурдової відхиляли.

Господарський суд Києва 24 вересня розпочав розгляд по суті позову Коломойського та Triantal Investments Ltd. про визнання нечинним договору купівлі-продажу цього банку й оголосив перерву в ньому до 1 жовтня.

Нині сторони провадять також численні інші судові спори і в Україні, і в зарубіжних юрисдикціях. Зокрема, Окружний адміністративний суд Києва 18 квітня 2019 року за позовом Коломойського скасував рішення про націоналізацію ПриватБанку, а Кабмін, Нацбанк і сам банк у травні оскаржили це рішення.

Окрім того, в липні відбувся розгляд апеляційної скарги в Лондонському суді у спорі між ПриватБанком і його екс-акціонерами, оскільки Високий суд Лондона 4 грудня 2018 року визнав таким, що не відповідає його юрисдикції позов ПриватБанку. Суд також вирішив скасувати виданий як забезпечувальну міру наказ про всесвітній арешт активів Коломойського та Боголюбова та ще шести компаній на суму понад $2,5 млрд, проте він залишається в силі до розгляду апеляції.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Канада вітає повернення депортованих до РФ дітей і сприятиме поверненню ще тисяч

Україна і Японія обговорили створення спецтрибуналу для РФ за воєнні злочини

Кулеба вітає доповідь Московського механізму ОБСЄ щодо свавільного утримання РФ українських цивільних осіб

Учасники завтрашнього "Рамштайну" обговорять, як допомогти Україні подолати складнощі, що накопичилися за час відсутності американської підтримки

Данія збільшить військову підтримку України ще на 4,4 млрд данських крон у 2024 році

Українська авіація завдала за добу ударів по 8 місцях скупчення окупантів

Оборонний пакет США потрібно направити в Україну якнайшвидше - розмова Зеленського з американськими партійними лідерами

Окупанти за добу завдали чотири ракетних і 50 авіаударів по Україні, обстріляли понад 110 населених пунктів

ЗС України відбили 82 атаки окупантів за добу на семи напрямках

"УЗ" стала об'єктом масових атак росіян: у Донецькій області загинуло троє залізничників

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА