08:01 09.10.2019

В Італії вирішили скоротити приблизно на третину кількість парламентаріїв

1 хв читати
В Італії вирішили скоротити приблизно на третину кількість парламентаріїв

Італійські депутати у вівторок проголосували за конституційну реформу, яка передбачає істотне скорочення кількості парламентаріїв в обох палатах, повідомляють римські ЗМІ.

В ході фінального голосування за цією пропозицією "за" виступили 553 члени палати депутатів, "проти" - 14, ще двоє утрималися.

Згідно з реформою, загальна кількість парламентаріїв зменшиться з 945 до 600. Кількість депутатів має скоротитися з 630 до 400, сенаторів - з 315 до 200, причому не більше п'яти місць буде надаватися довічним сенаторам.

Італійські ЗМІ зазначають, що скорочення кількості членів парламенту було однією з передвиборчих обіцянок "Руху П'ять зірок", на думку якого, подібна міра дозволить економити близько 100 млн євро на рік і зробить роботу парламенту більш ефективною.

Наразі парламент Італії вважається одним з найчисленніших законодавчих органів у світі і займає третє місце за цим показником. Найбільша кількість членів парламенту налічується в Китаї (близько 3 тис.), далі йде Велика Британія (близько 1,4 тис. людей).

Очікується, що нові правила щодо числа парламентаріїв в Італії зможуть почати діяти з наступних парламентських виборів, запланованих на 2023 рік.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА