13:11 09.10.2019

22% переселенців мають намір повернутися на Донбас після завершення конфлікту

2 хв читати
22% переселенців мають намір повернутися на Донбас після завершення конфлікту

22% внутрішньо переміщених осіб планують після завершення конфлікту повернутися на місце проживання до переміщення, ще 21% допускає таку можливість у майбутньому, а 36% - не мають наміру повертатися, йдеться у звіті Національної моніторингової системи за соціально-економічними характеристиками внутрішньо переміщених осіб (ВПО), їхніх домогосподарств, а також про виклики, з якими вони стикаються.

Згідно зі звітом, ще 1% опитаних стверджують, що мають намір повернутися найближчим часом, 19% - не змогли визначитися з відповіддю, 1% - не відповіли на запитання.

Зазначено, що наміри не повертатися спостерігаються більше у тих, хто нині проживає далі від непідконтрольних Україні територій. Частка переселенців, які відвідували непідконтрольні території після переміщення, становить 49%.

Серед причин, з яких переселенці відвідують непідконтрольні території після переміщення, названо: відвідування та утримання житла (74%), відвідування друзів або родини (52%), перевезення майна (21%), особливі події, як-от весілля та похорон (10%), дослідження можливості повернення (4%), операції з майном - продаж, оренда (3%), інше (1%), не відповіли на запитання 1%.

Водночас серед причин, з яких переселенці не відвідують непідконтрольні території після переміщення: небезпека для життя (47%), відсутність потреби (33%), брак фінансових можливостей (23%), здоров'я (16%), політичні мотиви (17%), відсутність на тих територіях майна, друзів або родичів (9%), інше (2%), а 5% - не відповіли на запитання.

Найбільш суттєвими проблемами відвідування непідконтрольних територій, на думку переселенців, є: черги на лінії розмежування, великі фінансові витрати та недоступність транспортного сполучення.

Моніторинг здійснювала Міжнародна організація міграції у співпраці з центром "Соціальні індикатори" у квітні-червні 2019 року в усіх областях України, підконтрольних українському уряду. Зокрема, 4073 внутрішньо переміщені особи було опитано за допомогою телефонного інтерв'ю, 2401 - методом особистого інтерв'ю. Крім того, в травні 2019 року методом особистого інтерв'ю було опитано 1255 осіб, які перетинають лінію розмежування.

Національна моніторингова система (НМС) проводиться Агентством ООН з питань міграції (МОМ) в партнерстві з Міністерством з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України і Міністерством соціальної політики для регулярного збирання, обробки та поширення інформації про ситуацію у сфері переміщення.

НМС діє в Україні у рамках проекту "Сприяння відбудові та сталому розв’язанню проблем ВПО та постраждалого від конфлікту населення в Україні", який покликаний сприяти самозайнятості та мікропідприємництву ВПО та людей, постраждалих від конфлікту, посилювати соціальне об'єднання і розвиток громад, збирати достовірні дані щодо ситуації та потреб ВПО, а також підтримувати державні установи, що опікуються реєстрацією переміщених осіб.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА