"Справу Пашинського" може бути перекваліфіковано - Труба
Директор Державного бюро розслідувань (ДБР) Роман Труба заявляє про можливу перекваліфікацію "справи Пашинського" та зазначає, що потерпілого більше ніж 2,5 року не було визнано таким.
На брифінгу в середу в Києві Труба розповів, що з моменту вчинення злочину слідчі Генпрокуратури двічі закривали це провадження і, по суті, не розслідували справу.
"Весь цей час... людину, яку було поранено, не було визнано потерпілою... не було залучено до проведення слідчих експериментів... кримінальне провадження намагалися закрити", - сказав директор ДБР.
Він наголосив: "Розслідування тільки розпочато, і ми почали із допитів. Ми не виключаємо, що буде змінено кваліфікацію, зокрема, слідчі ДБР на час розслідування мають встановити або спростувати факт того, чи тримав народний депутат зброю, виходячи із автомобіля. Цьому факту має бути дано юридичну кваліфікацію".
За його словами, розслідування ДБР наразі базується на доказах, які отримали слідчі Васильківського відділу поліції та прокуратури Київської області.
"Слідчі та прокурори спрацювали професійно, і ймовірно саме тому кримінальне провадження у них забрали та віддали до Генпрокуратури", - висловив думку директор бюро.
Щодо запобіжного заходу, то, як наголосив Труба, підозрюваним у заподіянні тяжких тілесних ушкоджень безальтернативно обирають запобіжний захід у вигляді арешту.
Як повідомлялося, Печерський районний суд Києва у понеділок обрав запобіжний захід Пашинському - тримання під вартою терміном на два місяці (до 4 грудня) без права внесення застави.
4 жовтня 2019 року Державне бюро розслідувань (ДБР) повідомило Пашинському про підозру в заподіянні поранення чоловікові у Київській області. У повідомленні ДБР зазначено, що 31 грудня 2016 року на території Київської області стався словесний конфлікт між тодішнім народним депутатом і громадянином, під час якого депутат вистрілив чоловікові у ліву ногу з пістолета марки Glock-19. Внаслідок цього потерпілий отримав вогнепальний осколковий перелом стегнової кістки лівої ноги. Згідно з висновком судової експертизи, завдані тілесні ушкодження є тяжкими.