18:41 09.10.2019

Законопроекти про детективні послуги можуть звести ринок таких послуг до збирання та фіксації інформації - юристи

2 хв читати
Законопроекти про детективні послуги можуть звести ринок таких послуг до збирання та фіксації інформації - юристи

Законопроекти про детективні послуги можуть звести ринок таких послуг лише до збирання та фіксації інформації.

Таку думку агентству "Інтерфакс-Україна" висловили юристи юридичної фірми Kinstellar - керівник практики комплаєнсу Ірина Ніколаєвська та юрист цієї фірми Юлія Палайда, коментуючи законопроекти про детективну діяльність №1228, поданий народним депутатом Андрієм Кожем'якіним ("Батьківщина"), й альтернативний законопроект №1228-1, поданий депутатами Миколою Галушком та В'ячеславом Медяником (обидва - фракція "Слуга народу").

Юристи зазначили, що наразі найпопулярнішими послугами приватних детективів є розшук безвісти зниклих, пошук дітей, приховуваних одним із подружжя, розшук активів особи з метою звернення стягнення на них, перевірка благонадійності бізнес-партнерів і співробітників.

"У разі введення регулювання цієї сфери у форматі, запропонованому законопроектами №1228 і №1228-1, функції приватного детектива буде фактично зведено до збирання та фіксації інформації, оскільки жоден із зазначених документів не надає детективам повноважень, подібних до повноважень правоохоронних органів. Більше того, законопроекти прямо не регулюють питання, як суд має оцінювати докази, зібрані детективом, і чи розцінюватиме їх суд як належні докази", - наголосили юристи.

Експерти юрфірми Kinstellar вважають, що зібрана детективом інформація має розцінюватися як належний доказ (за умови відсутності порушень під час її збору).

"Внести ясність у закон у цьому питанні не завадило б", - вважають Ніколаєвська та Палайда.

При цьому загалом юристи вважають позитивним спроби врегулювання сфери приватних розслідувань.

"Чи стануть зрозумілими законодавчі рамки, у яких детективи зможуть провадити діяльність, інтереси клієнтів також будуть більш захищені. Щонайменше клієнти зможуть бути впевненими, що такі послуги можуть надавати їм в рамках правового поля й у разі порушення їхніх прав пред'явити претензії до недобросовісних детективів або розраховувати на компенсацію їм шкоди або самим детективом, або страховою", - наголосили експерти юркомпанії Kinstellar.

Юристи зазначили, що законопроект №1228-1 прямо забороняє детективам використовувати технічні засоби та здійснювати заходи оперативно-розшукової діяльності, віднесені законом до виключної компетенції оперативних підрозділів. Серед заходів, зокрема, стеження, аудіо- та відеоконтроль особи, зняття інформації з телекомунікаційних та електронних мереж, огляд кореспонденції тощо.

Законопроект не передбачає права детективів на носіння зброї.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА