07:24 10.10.2019

Могеріні: ЄС інвестував в Україну більше, ніж будь-хто з інших партнерів

2 хв читати
Могеріні: ЄС інвестував в Україну більше, ніж будь-хто з інших партнерів

Високий представник Європейського союзу з питань зовнішньої політики і політики безпеки Федеріка Могеріні заявляє, що ЄС інвестував в Україну більше, ніж будь-який інший партнер.

Виступаючи в середу в Брюсселі перед депутатами Європейського парламенту в рамках пленарного засідання, на якому обговорювалося українське питання, Федеріка Могеріні констатувала, що за останні п'ять років "Україна пройшла довгий шлях". "І всі ці роки ЄС завжди стояв на боці українського народу. Після 2014 ми надали Україні найбільший пакет підтримки в історії ЄС з більш ніж 15 млрд євро. Ми інвестували в Україну більше, ніж в будь-яку іншу країну в світі. І ніякий інший партнер не інвестував в Україну стільки, скільки зробили ми", - заявила Високий представник.

Вона нагадала, що п'ять років тому, після вступу на займану посаду, Україна "була майже єдиним питанням порядку денного зовнішньої політики". "Я стурбована в деякому сенсі через те, що ця (увага ЄС щодо ситуації в Україні) вислизає від нас так, як ніби проблема зникла, і я вдячна Європейському парламенту за те, що вони внесли це питання до порядку денного", - зазначила Могеріні.

Високий представник також повідомила присутнім, що українське питання також буде на порядку денному засідання Ради з питань закордонних справ наступного понеділка "як раз через те, щоб увага щодо ситуації в Україні не знизилася". Міністри закордонних справ країн-членів ЄС також говоритимуть зі своїм українським колегою Вадимом Пристайком.

"Громадяни України за останні п'ять років хотіли змін в країні, вони працювали для цього. Вони просили більш тісного партнерства з Європейським Союзом, і вони не тільки вимагали, вони також і працювали для цього", - сказала Федеріка Могеріні.

Високий представник нагадала, що Угода про асоціацію Україна-ЄС - "найбільш амбіційна угода, яку ЄС коли-небудь підписав з іншим партнером", збільшився товарообіг, ЄС також допоміг у створенні робочих місць, а українці отримали можливість їздити в країни ЄС без віз, ЄС також допомагав у реформуванні сектора безпеки.

"Сильний і простий меседж, який я хочу передати - я б сказала, що ми обидва (вона і Пристайко - ІФ) будемо горді передати в понеділок разом наступне: Україна і ЄС ще ніколи не були так близькі як зараз. Це - досягнення, яке ми можемо святкувати разом", - впевнена Могеріні.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА