20:29 13.10.2019

Трамп заявив про роботу з Конгресом над "потужними" санкціями проти Туреччини

2 хв читати
Трамп заявив про роботу з Конгресом над "потужними" санкціями проти Туреччини

Президент США Дональд Трамп заявив, що він разом з багатьма конгресменами, зокрема від Демократичної партії, веде розробку пакета обмежувальних заходів проти Туреччини.

"Працюю з (сенатором-республіканцем - ІФ) Ліндсі Гремом і багатьма членами Конгресу, включно з демократами, над тим, щоб ввести потужні санкції проти Туреччини. Мінфін готовий, додаткові закони, ймовірно, будуть розроблені", - написав президент у своєму Твіттері в неділю.

За словами Трампа, з питання санкцій проти Туреччини "існує потужний консенсус".

11 жовтня стало відомо, що Трамп підпише указ, який наділить міністерство фінансів США повноваженнями вводити санкції проти Туреччини за порушення прав людини в Сирії або за дії, що ведуть до погіршення обстановки.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган 9 жовтня повідомив про початок турецької військової операції "Джерело миру" в Сирії. За його словами, метою цієї операції є боротьба проти курдських бойовиків і терористів з угруповання ІДІЛ (Ісламська держава) у прикордонних районах на північному сході Сирії.

В операції задіяні збройні сили Туреччини, а також підтримуване Анкарою угруповання Сирійська національна армія. Основним завданням є створення вільної від бойовиків зони на сирійській території протяжністю в 480 кілометрів і глибиною в 32 км від річки Євфрат до іракського кордону. Туреччина вважає терористами курдські Загони народної самооборони (YPG) через їх зв'язки з "Робочою партією Курдистану", внесеної Анкарою до списку терористичних організацій.

Повідомлялося, що спочатку турецька сторона погодила з США план зі створення в Сирії зони безпеки, вільної від курдських ополченців і терористів, проте пізніше реалізація цього спільного плану забуксувала і Анкара вирішила діяти самостійно. 9 жовтня президент США Дональд Трамп заявив, що Вашингтон не схвалює військову операцію Туреччини.

Військова операція Туреччини в Сирії стала приводом для закритої зустрічі Ради Безпеки ООН, яка відбулася 9 жовтня за ініціативи п'яти європейських членів Ради - Франції, Великої Британії, Німеччини, Польщі, Бельгії. Однак агентство Associated Press повідомляє, що спільної заяви учасники засідання погодити не змогли. Сторони розійшлися в позиціях настільки, що схвалення спільної заяви стало неможливим.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Діти не повинні гинути від авіаударів у сучасній Європі, ми маємо захистити їх надійним повітряним щитом - Кулеба

В ООН відреагували на ракетний удар РФ по Дніпру: Ці атаки є прикладом зневаги до людського життя і заслуговують на осуд

У Львові викрили лікарку, яка за гроші встановлювала інвалідність військовозобов'язаним - ДБР

Жителя Миколаївщини, який шпигував для ворога за Силами оборони, засуджено до 15 років в'язниці

Україна та Ізраїль на одному боці проти партнерства Росії та Ірану - Єрмак

Очільники НАБУ і САП обговорили з послами G7 інституційну незалежність антикорупційних органів і резонансні розслідування

Кількість постраждалих у Дніпрі зросла до 24 людей - голова ОВА

Зеленський відвідав один із командних пунктів 41 ОМБр, що обороняє Часів Яр

Польські протестувальники продовжують блокувати рух вантажівок у чотирьох ПП - Держмитслужба

G7 закликає КНР вплинути на РФ у зв'язку з агресією проти України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА