18:16 16.10.2019

СБУ блокувала спроби вербування "МГБ Л/ДНР" засуджених, переданих для відбування покарання в українських колоніях

2 хв читати
СБУ блокувала спроби вербування "МГБ Л/ДНР" засуджених, переданих для відбування покарання в українських колоніях

Контррозвідники Служби безпеки України викрили чергові спроби вербування представниками так званого міністерства державної безпеки "Л/ДНР" засуджених громадян України, яких передають для відбування покарання в українських пенітенціарних установах.

"Контррозвідники Служби безпеки фіксують масові факти вербування представниками так званих МДБ Л/ДНР громадян України, яких передають із колоній на тимчасово окупованих територіях до українських пенітенціарних установ для подальшого відбування покарання", - повідомляє прес-центр СБУ в середу.

Правоохоронці встановили, що псевдоспецслужби через адміністрації колоній навмисно перешкоджають переведенню засуджених, щоб змусити їх підписати письмову згоду на співпрацю.

"Вони мали виконувати завдання на шкоду державній безпеці України як під час перебування в колонії, так і після звільнення. При цьому, за особистими свідченнями багатьох із них, терористи вдаються до фізичного та психологічного тиску, зокрмема через кримінальних авторитетів та інших засуджених, схильних до насильницьких дій, а також створюють нестерпні умови тримання", - йдеться в повідомленні.

Так, серед ув'язнених, яких у 2019 році було передано на контрольовану Україною територію, контррозвідка СБУ в різних регіонах країни виявила одинадцять завербованих осіб і двадцять засуджених, щодо яких здійснювалися вербувальні підходи.

Зазначається, що за свідченнями одного із засуджених, який відбував покарання у Свердловській виправній колонії №38 ТОТ Луганській області, під психологічним і фізичним тиском його змусили дати письмову згоду на співпрацю з силовими структурами псевдореспубліки, йому було надано псевдонім, відпрацьовано завдання і канали конспіративного зв'язку.

"За кожним виявленим фактом здійснюється перевірка та правова оцінка щодо наявності ознак злочину, передбаченого ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України", - зазначили в СБУ.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА