12:40 17.10.2019

Госпсуд призупинив розгляд позову про повернення акцій ПриватБанку Коломойському до рішення апеляційного адмінсуду за його позовом про націоналізацію банку

3 хв читати

Суддя Господарського суду Києва Людмила Шкурдова 16 жовтня призупинила розгляд позову екс-власників ПриватБанку (Київ) Ігоря Коломойського і Triantal Investments про повернення їм акцій до вирішення справи, яка розглядається в суді адміністративної юрисдикції на рівні апеляції про законність націоналізації банку, повідомив начальник управління претензійно-позовної роботи юридичного департаменту Нацбанку України Віктор Григорчук.

"Після того як буде розглянуто спір у суді адміністративної юрисдикції, виходячи зі змісту цього рішення, яке ми отримали сьогодні, буде продовжено слухання за цим позовом", - сказав він журналістам у Києві в четвер.

Представник Нацбанку нагадав, що Окружний адміністративний суд Києва 18 квітня 2019 року за позовом Коломойського скасував рішення про націоналізацію ПриватБанку. Кабмін, Нацбанк і сам банк у травні оскаржили це рішення. Воно слухатиметься у Шостому апеляційному адміністративному суді.

Водночас Григорчук зазначив, що провадження у цій справі в апеляційному суді поки що не відкрито, тому дата ухвалення рішення щодо нього невідома.

Представник Нацбанку зазначив, що відповідачі у справі про повернення акцій і раніше звертали увагу Госпсуду на те, що є спір про законність націоналізації. "Раніше суддя не вбачала за необхідне зупиняти провадження у цій справі, але чомусь почала вбачати це вчора", - сказав Григорчук.

Юридичний радник ПриватБанку Андрій Пожидаєв зазначив журналістам, що банк задоволений тим, що суд все-таки прийняв раніше озвучену банком позицію про необхідність призупинити справу до рішення в адмінсудах.

Уряд України 18 грудня 2016 року, пославшись на пропозицію НБУ та колишніх акціонерів ПриватБанку, найбільшими з яких на той момент були Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов, ухвалив рішення про націоналізацію цієї найбільшої на українському ринку фінустанови і влив у його капітал понад 155 млрд грн. Екс-власники банку вважають здійснену націоналізацію, внаслідок якої вони повністю втратили свої акції, незаконною, тоді як ПриватБанк і держава вимагають від них додаткового відшкодування збитків.

Наприкінці лютого 2019 року Госпсуд Києва з другої спроби прийняв до розгляду позов Коломойського і Triantal, що володіли відповідно 41,6572% та 16,5748% акцій ПриватБанку, про визнання недійсним договору купівлі-продажу цього банку від 21 грудня 2016 року. Під час слухань 9 квітня позивачі заявили клопотання про розширення переліку своїх вимог пунктом щодо повернення їм акцій ПриватБанку, і суд задовольнив це клопотання. Водночас суд відхилив клопотання Мінфіну, який просив залишити позовну заяву без розгляду. Тоді ж до списку відповідачів було додано Нацбанк України, НКЦПФР, ПриватБанк, а також зберігачів Укрексімбанк та "Солід Дніпро".

Потім засідання суду за позовом неодноразово переносили, а клопотання відповідачів про відвід судді Людмили Шкурдової відхиляли.

Нині сторони провадять також численні інші судові спори і в Україні, і в зарубіжних юрисдикціях. Зокрема, 14 жовтня у другому спорі між ПриватБанком та екс-власниками в апеляційному суді Лондона перемогу здобув націоналізований банк. "Судді Апеляційного суду дійшли висновку, що банк має достатньо передумов для судового розгляду справи та отримання відшкодування в сумі майже $3 млрд. Судовий указ про всесвітній арешт активів залишається чинним до рішення по суті", - прокоментував рішення Лондонського суду Мінфін.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА