19:36 21.10.2019

Сенцов вирішив створити правозахисну громадську організацію

2 хв читати
Сенцов вирішив створити правозахисну громадську організацію

Український режисер Олег Сенцов має намір створити правозахисну громадську організацію.

"Сьогодні я прийняв рішення про створення громадської організації. Буду займатися досить широким спектром громадської роботи, правозахисної. Можливо, буде створений окремий фонд для фінансування організації. Можливо, я навіть назву його своїм ім'ям, щоб під своє ім'я брати гроші", - сказав Сенцов після церемонії вручення йому премії Ukrainian ID Awards в понеділок у Києві.

За його словами, назви організації ще немає.

Сенцов також зазначив, що потрібно продовжувати тиск на президента Російської Федерації Володимира Путіна, поки той не звільнить усіх українців, незаконно ув'язнених в РФ і на неконтрольованій Україною території Донбасу.

"Будь ласка, не забувайте про тих, хто залишився ще в тюрмі – мінімум, сто людей в Росії, більшість з яких - кримські татари, і 227 в тюрмах Донбасу, теж як мінімум, може, більше. Путін звільнив найбільш медійних, найвідоміших, щоб на нього перестали тиснути. Я хочу, щоб ми продовжили на нього тиснути, поки він не віддасть усіх", - сказав він.

Сенцов підкреслив, що не збирається займатися політикою. "Я неодноразово заявляв, що про політичну кар'єру ... питання не вирішене. З громадською діяльністю вирішене", - сказав режисер.

Він був затриманий в окупованому Росією Криму в 2014 році і обвинувачений у створенні на території півострова терористичного співтовариства. Суд в Ростові-на-Дону в серпні 2015 року засудив його до 20 років колонії суворого режиму. Режисер всі обвинувачення заперечував.

7 вересня 2019 року Сенцов разом з 34 українцями повернувся до Києва в межах взаємного звільнення утримуваних осіб між Україною та Росією.

Премія Ukrainian ID Awards була заснована в 2018 році, Сенцов став її першим лауреатом в червні 2018 року. Премія присуджена йому за непохитну силу в боротьбі за ідеї свободи.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА