Інтерфакс-Україна
21:41 24.10.2019

ВАКС об'єднав кримінальні провадження у справі про заволодіння коштами "Енергоатома"

2 хв читати
ВАКС об'єднав кримінальні провадження у справі про заволодіння коштами "Енергоатома"

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) об'єднав кримінальні провадження, в яких фігурує колишній народний депутат України Микола Мартиненко.

"Вищий антикорупційний суд об'єднав кримінальні провадження щодо правопорушень, у яких обвинувачується екс-депутат про заподіяння шкоди НАЕК "Енергоатом", з провадженням у справі "СхідГЗК", - повідомляє прес-служба ВАКС на своїй сторінці в Фейсбуці в четвер.

Зазначається, що слухання щодо об'єднаної справи відбудеться 15 листопада о 15:00 у Вищому антикорупційному суді, зал № 5.

Як повідомлялося, 22 травня 2018 року Спеціалізована антикорупційна прокуратура направила до суду обвинувальний акт за обвинуваченням Мартиненка, а також Сергія Переломи, Руслана Журила, Олександра Сорокіна, Володимира Богданця та Валерія Василькова у справі про заволодіння коштами держпідприємств "СхідГЗК" та "Енергоатом".

Їм інкримінують вчинення злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191 (заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем), ч. 3 ст. 209 (легалізація доходів, одержаних злочинним шляхом), ч. 1 ст. 255 КК України (створення злочинної організації).

Мартиненку та Василькову інкримінують заволодіння коштами ДП "НАЕК "Енергоатом" під час укладення та виконання контрактів щодо постачання обладнання для зазначеного підприємства від чеської компанії Skoda JS, укладення та виконання контракту між Skoda JS та компанією Bradcrest Investments SA на загальну суму EUR6,4 млн.

Крім того, Мартиненка, Перелому, Журила, Сорокіна і Богданця обвинувачують у заволодінні коштами ДП "СхідГЗК" у сумі $17,28 млн шляхом неправомірного укладення та подальшого виконання контракту купівлі-продажу уранового концентрату для ДП "СхідГЗК" через австрійську компанію-посередника Steuermann Investitions- und Handelsgesellschaft mbH, підконтрольну учасникам злочинної організації.

Спочатку Шевченківський суд хотів використовувати процедуру вирішення питання підсудності: подання до Апеляційного суду, який звертається до Верховного суду, однак 30 вересня Апеляційний суд повернув подання Шевченківського суду назад, зазначивши, щоб він передав справу в Антикорсуд безпосередньо.

Раніше Шевченківський райсуд передав безпосередньо в ВАКС справу спільників Мартиненка - Павла Скаленка і Володимира Святненка.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

24 липня: Яке сьогодні свято, все про цей день

США схвалили продаж Україні засобів ППО та БМП на 322 млн доларів

Попередньо шестеро цивільних постраждали внаслідок російської ракетної атаки на Черкаси - ОВА

Ефективність НАБУ і САП є важливою частиною шляху України до ЄС - Матернова

Російські дрони пошкодили пам'ятки архітектури в Одесі - ОВА

"Це не справжнє перемир'я" – речник МЗС України про пропозицію РФ

Умєров за результатами зустрічі у Стамбулі: 1200 людей взяли участь у гуманітарному обміні і ці обміни буде продовжено

Кабмін поклав на Міненерго функції із забезпечення формування держполітики у сфері управління зоною відчуження

Кабмін пропонує Раді погодити нові норми підтримки сімей з дітьми: підвищення виплат за народження, "єЯсла", "Пакунок школяра"

Кабмін пропонує Раді скасувати адмінвідповідальність за порушення вимог щодо заняття народною медициною

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА