Інтерфакс-Україна
14:58 28.10.2019

У Міносвіти ведуть переговори з Мінфіном про виділення окремої субвенції для підвищення зарплат деяким категоріям освітян

2 хв читати

У Міністерстві освіти і науки заявляють, що ведуть переговори з Міністерством фінансів щодо виділення окремої субвенції, яка дала б змогу підвищити зарплату деяким категоріям освітян.

"Підвищувати заробітну плату для педагогів дійсно необхідно, але ми виходимо з фінансових можливостей. Станом на сьогодні у нас немає такої фінансової можливості", - сказала заступник міністра освіти і науки України Любомира Мандзій на прес-конференції на тему: "Як правильно підвищувати зарплати вчителям?" у понеділок у Києві.

Водночас вона зазначила, що наразі Міносвіти веде переговори з Мінфіном щодо окремої субвенції, яка дала б змогу підвищити зарплату деяким категоріям освітян.

"Ведемо переговори. Маємо декілька варіантів, зокрема щодо молодих вчителів. Також важливе питання щодо вихователів установ дошкільної освіти", - зазначила заступник міністра, висловивши сподівання, що в результаті буде досягнуто якоїсь домовленості.

Як повідомлялося, попередній склад Кабінету Міністрів України в червні схвалив реформу оплати праці педагогів із підвищенням до чотирьох прожиткових мінімумів мінімального окладу до 2023 року. Передбачалося, що в 2020 році зарплата становитиме 2,5 прожиткового мінімуму, в 2021 році - 3 мінімуми, в 2022 році - 3,5 мінімуму і з січня 2023 року - 4 прожиткові мінімуми.

Зазначалося, що у 2020 році оклад молодих вихователів дитячих садків зросте на 68%, досвідчених вихователів - на 41%, молодих вчителів - на 53%, досвідчених вчителів - на 37%, молодих майстрів профосвіти - на 85%, досвідчених майстрів - на 50%, також на 10% мала зрости зарплата у тих педагогів (дошкільної та профосвіти), яких не торкнулися попередні підвищення.

Після призначення нового уряду новий міністр Новосад заявила, що виконати цю постанову в повному обсязі неможливо, оскільки на це потрібна значна сума коштів. Водночас обговорювалося, що буде піднято зарплати найбільш вразливим категоріям педагогів: молодим учителям і вихователям.

Пізніше депутат від фракції "Голос", член освітнього комітету Інна Совсун повідомила, що бюджетний комітет відхилив пропозиції освітнього комітету про збільшення на 5,1 млрд грн видатків на оплату праці педагогів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Фінляндія почала приховувати експорт озброєнь — ЗМІ

Адміністрація Трампа скоротила звіти про права людини – ЗМІ

США оновили офіційну позицію щодо походження COVID-19, Білий дім схиляється до версії про лабораторний витік

США зменшать військову присутність у Сирії в межах перегрупування сил

Трамп і Стармер обговорили торгівлю, війну в Україні та безпеку на Близькому Сході

Консервативна партія Канади передасть Україні заморожені російські активи на суму $22 млрд

США можуть визнати Крим російським у межах мирної угоди з Україною — ЗМІ

Міноборони відкриє перший ментальний центр для військових на базі колишнього елітного комплексу під Києвом

Спроби РФ домогтися скасування авіаційних санкцій натикаються на спротив ЄС через ризики безпеки — ЗМІ

Росіяни за добу здійснили 124 обстріли прикордонних територій Сумщини, пошкоджено житлові будинки та об’єкти інфраструктури – ОВА

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА