Інтерфакс-Україна
08:07 31.10.2019

Помпео висловився на користь протистояння Компартії Китаю

2 хв читати
Помпео висловився на користь протистояння Компартії Китаю

Держсекретар США Майк Помпео вважає, що керований Комуністичною партією Китаю прагне до світового домінування і слід протистояти цим зусиллям.

"Комуністичний уряд в Китаї сьогодні і народ Китаю - це не одне і те саме. Він шукає і використовує методи, які створили проблеми для Сполучених Штатів і для всього світу, і ми всі разом повинні протистояти цим викликам", - заявив дипломат, виступаючи на урочистій вечері в Нью-Йорку в Інституті Гудзона.

Він зазначив: "Більш нереально ігнорувати фундаментальні відмінності між системами в наших країнах. (...) Відмінності в цих системах чинять негативний вплив на національну безпеку Америки".

За словами Помпео, президент Дональд Трамп забив на сполох з приводу Китаю з першого дня свого перебування на посаді.

"Сьогодні ми нарешті усвідомили, якою мірою Комуністична партія дійсно ворожа Сполученим Штатам і нашим цінностям", - сказав він, додавши, що це розуміння стало можливим "завдяки керівництву президента Трампа".

"Комуністична партія Китаю є марксистсько-ленінською партією, орієнтованою на боротьбу і міжнародне панування - достатньо просто прислухатися до слів їхніх лідерів", - сказав держсекретар.

На його думку, військовий потенціал Китаю "набагато перевищує те, що їм потрібно для самооборони".

Водночас Помпео сказав, що Сполучені Штати не прагнуть до конфронтації з Китаєм і хочуть, щоб там існувала відкрита, конкурентна ринкова система, відносини з якою були б взаємовигідними. Він заявив, що перші кроки в цьому напрямі можна побачити на першому етапі двосторонньої торговельної угоди, яка близька до завершення.

"Я налаштований оптимістично, вважаю, що ми туди доберемося. Це хороша річ, місце, де ми можемо працювати разом. Я думаю, що це покаже наявність спільних позицій", - підкреслив Помпео.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Держфінмон у 2025р. збільшив суму переданих правоохоронцям матеріалів у 4 рази, але по "Мідас" їх нема – голова

Обвинувачення просить ВАКС призначити Чернишову запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою застави в 55 млн грн

Уже сформовано шорт-лист кандидатів в НР "Енергоатома" – міністр економіки

Дружина Чернишова в схемі корупції у енергетиці мала псевдонім "Професор"

Свириденко: проміжні результати аудиту НАЕК "Енергоатом" мають бути готові у грудні

Росіяни впустили вісім бомб на території Білгородської області – ГУР МО

Підсумки експериментального проєкту в ОПК: 370 нових зразків боєприпасів, з них 250 — для безпілотників

Уряд планує сформувати нову НР "Енергоатома" до кінця листопада, НР "Нафтогазу" – у січні-2026р. – Соболев

Україна і Польща провели чергове засідання робочої групи з ексгумації, у середині грудня будуть важливі результати - голова УІНП

Французький Alstom та "Укрзалізниця" підписали контракт про постачання 55 електровозів в Україну - Макрон

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА